You are currently viewing 26. nedjelja kroz godinu

26. nedjelja kroz godinu

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici,

u opasnosti smo da mislimo da se Isusove prispodobe ne tiču nas, nego njegovih suvremenika, no svaka prispodoba iz evanđelja upućena je svakome od nas osobno. Današnje evanđelje nam donosi primjer dvojice sinova, jednog koji spremno ocu odgovara hoću i ne izvršava obećano i drugi koji odgovara neću i unatoč tome izvršava očevu molbu. Na što nas to Isus zapravo danas želi upozoriti? Čitavo naše življenje je zapravo lutanje između ova dva načina ponašanja i življenja! Ova dva sina se neprestano isprepliću u našem životu, jedan tren smo oni koji se protive i osorno reagiramo, ali kad si malo bolje promislimo, ipak poslušamo i učinimo što smo dužni. Opet smo i oni koji tako lako obećamo, slatkorječivo sve što se od nas traži, a onda isti tren zaboravimo ili još gore obećamo premda smo svjesni da to nećemo izvršiti. Naš život je zapravo neprestana borba između ova dva načina koje nam Isus donosi. Stoga nam je potrebno obraćenje iznutra, ozdravljenje nutarnje podijeljenosti koja se po grijehu uvukla u našu nutrinu. Kršćaninu današnjice nedostaje oduševljenje iznutra, oduševljenje koje će biti praćeno dobrim djelima. Vjera nas današnjih kršćana tako često ostaje samo na riječima, tako se često može ćuti kako se hvalimo da smo vjernici, a tako rijetko potkrepljujemo svoju vjeru dobrim djelima. Sv. Jakov nam jasno govori: Vjera bez djela je mrtva! Nemojmo dopustiti da i naša vjera ostane mrtva i bez djela. Jer, kako čusmo u današnjem prvom čitanju: i pravednik se može odvratiti od svoje pravednosti i propasti, a i „bezbožnik“ se može odvratiti od svoga krivoga puta i zadobiti spasenje kako nam svjedoči prorok Ezekiel. Nemojmo biti poput Židova koji su sebe smatrali samodostatnima i predodređenima za spasenje. Zato su i odbacivali Isusa i nisu prihvaćali Njegov nauk. Lako se to može dogoditi i nama kršćanima, lako se i mi možemo uzoholiti i umisliti si da je dovoljno samo krštenje i da ćemo biti spašeni. Isus nam jasno progovara da moramo u sebi svakog dana pobjeđivati zlo i svoju vjeru hraniti dobrim djelima.

ŽUPNE OBAVIJESTI:

VJERONAUK:

  • Prvopričesnici – srijeda (30.9.2020.) u 9 h u crkvi
  • Krizmanici – subota (3.10.2020.) u 9 h u crkvi

SUSRET MINISTRANATA:

  • subota (3.10.2020.) u 10 h u crkvi

PROBA DJEČJEG ZBORA:

  • subota (3.10.2020.) u 11 h u crkvi