You are currently viewing Nedjelja Zahvale

Nedjelja Zahvale

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U nedjelju 10. listopada, naša župa obilježila je “Dan zahvale za plodove zemlje”. Crkva nas poziva da svake godine, druge nedjelje u mjesecu listopadu, euharistijom i molitvom zahvalimo Trojedinom Bogu za plodove zemlje i rada ljudskih ruku. Lijepo je sjetiti se da mnogo toga posjedujemo upravo zahvaljujući Bogu. Pa i kad smo sami oko nečega nastojali, osjećamo da nam je pomoć itekako dobrodošla. To znaju i tako osjećaju stariji, a tako odgajamo i mlade. Zahvalna nedjelja uvijek je nova prilika kada trebamo mlade i djecu podsjetiti kako je mnogo toga što posjeduju plod nečije muke, truda i ljubavi. Ne trebamo posebno govoriti o problemu kruha i gladi u svijetu već želimo da se ostvare riječi molitve blagoslova: “Gospodine, ne dopusti da se zatvorimo samo u svoj mali krug, nego da znamo i drugima onako dijeliti kako i ti nama daješ. Daj nam također radost zajedništva za stolom svagdašnjim i čežnju za tvojom gozbom na koju nas pozivaš svakog dana, a osobito nedjeljom i blagdanima.”