You are currently viewing Pepelnica

Pepelnica

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Na blagdan Pepelnice ili Čiste srijede euharistijskim slavljem i obredom pepeljenja započeli smo milosno vrijeme korizme. Misu u 18 h je predvodio naš župnik Tomislav, a posluživao đakon Miljenko. Župnik nas je na početku mise, kao i u samoj propovjedi, pozvao da današnji blagdan, kao i čitavu korizmu posvetimo molitvi i postu u koji ćemo po želji pape Franje i našeg biskupa Bože napose uključiti ispačeni i ratom pogođeni narod Ukrajine.

Korizma je za nas kršćane svojevrsna duhovna obnova koja nas poziva da se zaustavimo u strci i vrevi života i da nastojimo promišljati intezivnije kroz muku i smrt našega Spasitelja o našem životu, trudeći se odbaciti sve ono što nije dostojno našega Gospodina i nastojati slijediti ga u ljubavi i praštanju.

Na misi se okupio lijepi broj vjernika, što dokazuje da je svima nama potrebno ovo milosno vrijeme kako bi ponovno pronašli Boga i vratili mu se čitavim svojim bićem.