You are currently viewing Proslava blagdana Cvjetnice

Proslava blagdana Cvjetnice

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Crkva nedjeljom Muke Gospodnje započinje Veliki i Sveti tjedan. Tjedan je to kada ćemo na poseban način, kroz obrede Vazmenog trodnevlja, promišljati o neizmjernoj ljubavi Božjoj spram nas ljudi. Ova nedjelja uz naziv Nedjelje muke, nosi naziv i nedjelja Cvjetnice, kada vjernici nose cvijeće i maslinove grančice na blagoslov u crkvu u znak Isusova slavnog ulaska u grad Jeruzalem. I bogoslužje današnjeg dana je dvostruko: blagoslov grančica s ophodom i sveta misa u kojoj se čita (pjeva) muka po Marku. Oba dijela današnjeg bogoslužja slave otajstva Kristova života.

Na misi u 9 h imali smo blagoslov grančica u dvorištu i svečani ophod u crkvu. Veliki zbor je pjevao Muku i tako uzveličao slavlje današnjeg blagdana Cvjetnice.

Na misama u 11 h i u 19 h Muku su čitali naši liturgijski čitaći po ulogama, a pjevanje na misi u 11 h je animirao dječji zbor mješovitog uzrasta, a na misi u 19 h zbor mladih Ime Ljubavi.

Na svim misama se okupio lijepi broj vjernika, a fotografije sa sve tri mise možete vidjeti niže u galeriji.