Proslava svetkovine Srca Isusova

Proslava svetkovine Srca Isusova

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Svake godine radosno slavimo svetkovinu Srca Isusova, jer njome slavimo i naše pokrajno proštenje. Na samu Svetkovinu, misu u 9 h predvodio je domaći župnik velečasni Tomislav, a svečanu misu u 19 h je predvodio naš dekan, prečasni Dominik Vukalović, župnik u Sv. Leopoldu, koji nas je u svojoj nadahnutoj propovjedi pozvao i potaknuo da se uvijek trebamo pouzdavati u Isusovu ljubav koju nam je pokazao u svojoj žrtvi na križu. U propovjedi je usporedio naše ljudsko srce s „crnom kutijom“ u kojoj su zabilježeni svi trenuci našega života, jer naše srce pamti sve radosti i žalosti našega življenja te se trebamo svakog dana truditi da što više lijepih trenutaka ljubavi i prijateljstva spram Boga i bližnjega ostane zapisano u našem srcu.

Večernjoj misi je prethodilo jednosatno Euharistijsko klanjanje koje je predvodio trajni đakon Miljenko Flajs u suradnji sa župnom animatoricom gđicom Davorkom Draganić i voditeljicom zbora mladih gđom. Sarom Tomić. Pjevanje na misama u 9 i 19 h sati animirala su zajednički sva tri naša župna zbora. Na misi u 9 h, a posebno u 19 h, okupio se lijepi broj vjernika koji su se došli uteći pod zaštitu Presvetog Srca Isusova.