You are currently viewing 33. nedjelja kroz godinu

33. nedjelja kroz godinu

 • Post author:
 • Post category:Vijesti

Dragi vjernici kako se približavamo završetku još jedne liturgijske godine, Božja riječ nas želi potaknuti na promišljanje o našoj vjeri. Kako mi shvaćamo svoju vjeru? Je li ona za nas samo nešto usputno koje živimo samo u onim teškim životnim trenucima, kada osjećamo da se više ne možemo osloniti na vlastite snage i snage naših bližnjih, ili je vjera naš životni hod koji se trudimo živjeti u nama zgodnim i nezgodnim vremenima, odnosno i onda kada nam u životu ide sve lijepo i kada ostvarujemo sve one planove koje smo si zacrtali? Na žalost moramo sebi sami priznati da upravo u takvim trenucima vjernik nekako zaboravi na Boga, jer osjeća da mu onda Bog više nije potreban, stoga nas Gospodin želi kroz svoje evanđelje potaknuti da se osvijestimo i da si po svijestimo da nismo vječno ovdje na zemlji i da ne znamo kada će Gospodin ponovno doći i zatražiti od nas da položimo račun za svoj život i talente koje smo od njega primili. Čuli smo u evanđelju kako Isus na potresan način želi potaknuti svoje suvremenike na važnost dolaska kraljevstva Božjeg, stavljajući pred njih razarenje Hrama, onoga što je za Židova bilo najsvetije, jer je mjesto susreta s Bogom. Kroz tu stvarnost Isus želi potaknuti svoje suvremenike na budnost u vjeri, odnosno želi ih potaknuti da počinju vjeru shvaćati ne kao nešto usputno, nešto što se samo po sebi podrazumijeva, nego nešto što valja svakog dana živjeti u istinskom odnosu prema Stvoritelju i bližnjemu. Tu poruku Isus želi i nama današnjim vjernicima poslati po ovo nedjeljnoj riječi Božjoj. Iako ćemo reći pa mi smo vjernici, nama nije to potrebno posebno naglašavati i na to nas upozoravati, moramo iskreno priznati da i mi, iako vjernici i vjerujemo u život vječni, radije razmišljamo o ovozemaljskom životu i njegovim blagodatima nego li o vječnom životu. Tu temu najradije zaobilazimo. Stoga nam današnja nedjelja govori o tome kako bismo mi kršćani trebali biti ljudi koji se nadaju boljoj budućnosti, ljudi vizija koji gledaju u budućnost živeći u sadašnjosti. Naše misli i naša očekivanja uvijek bi nas trebale voditi dalje, u neki bolji svijet, o kojem nam i danas Isus progovara, svjesni da ne živimo samo za ovaj svijet, već za vječni koji nam je Otac pripravio. Iz tog razloga za nas vjernike to ne smije biti dan straha, nego dan Božje ljubavi i njegove pravednosti. Bog nam je svima dao bezbroj mogućnosti i prilika u životu. Tko to nije bio kadar iskoristiti, sam je slobodnom voljom odbacio Boga, a izabrao vječnu propast. To je opomena koja nam se današnjom nedjeljom nameće na razmišljanje. Ali to nije opomena koju nam Bog samo danas upućuje, nju moramo imati na pameti kroz čitav naš život.

ŽUPNE OBAVIJESTI

VJERONAUK:

 • krizmanici – subota (19.11.2022.) u 9 h
 • prvopričesnici – subota (19.11.2022.) u 10 h

SUSRET MINISTRANATA:

 • subota (19.11.2022.) u 11 h u župnoj dvorani

PJEVANJE:

 • dječji zbor – petak (18.11.2022.) u 19 h
 • zbor mladih – nedjelja (20.11.2022.) u 17 h
 • veliki zbor – srijeda (16.11.2022.) u 18:45 h

ŽUPNI LISTIĆ

DAROVATELJI ZA POTREBE CRKVE

 1. Obit. Vranar, M. Virusa 12
 2. Obit. Furdić, Trg kr. Tomislava 3
 3. Milica Smok, I. Meštrovića 10
 4. Obit. Kobor, Br. Radić 77
 5. Obit. Hajduković, Gibanična 16
 6. Obit. Blažotić, F. Galovića 31 A
 7. Obit. Matulec, M. Viriusa 14
 8. Ana Šapniček, A. Šenoe 30
 9. Obit. Paša, Kr. Jelene 11
 10. Zvonimir i Jelena Šuster, Čarda 60E
 11. Marija Novak, Br. Radić 19
 12. Zrinka Roksandić, I. Meštrovića 21
 13. Obit. Strmecki, Trg Podrav. heroja 5
 14. Obit. Kukec, M. P. Miškine 15
 15. Obit. Kuruc, Trg Z. Bartl 5
 16. Marica Ogrinec, Frankopanska 23 B
 17. Obit. Flajs, Križevačka 26
 18. Obit. Klaić, J. Kozarca 6
 19. Obit. Prvčić, Miklinovec 225
 20. Dar jedne osobe
 21. Obit. Jakopović, Br. Radić 19
 22. Obit. Sminderovac, Kn. Domagoja 3A
 23. Obit. Prvčić, Podravska 28
 24. Mario Bartolec, A. Nemčića 4
 25. Božica Bartolec, A. Nemčića 4
 26. Obit. Karner, Kolodvorska 45 A, Reka
 27. Obit. Bačani, Trg kr. Tomislava 9
 28. Obit. Košuta, Đ. Basaričeka 2A
 29. Obit. Jurec, Gorička 91 A
 30. Obit. Cikač, S. Kukeca 23
 31. Obit. Gazivoda, G. Banovec 6 A
 32. Zdenka Komes, M. P. Miškine 24
 33. Toma Pros, Kamengrad. 52, Starigrad
 34. Tatjana Međimurec, Pemija 64, Drnje
 35. Obit. Ištvan, Gibanična 9
 36. Nikola Gregur, Br. Radić 27 A
 37. Obit. Medvedac, M. Viriusa 52
 38. Obit. Pintarec, M. Viriusa 39
 39. Obit. Milanović, Ivanjska 21
 40. Marija Vedriš, Trg kr. Zvonimira 6
 41. Obit. Potroško, F. Galovića 22A
 42. Obit. Šajković, I. Meštrovića 23
 43. Dar jedne osobe
 44. Katarina Donat da Silvera, S. Kukeca 10
 45. Katarina Budaj, Hrv. branitelja 28
 46. Dragica Bardek, A. Šenoe 1
 47. Anita Lončarić, Marofska 2B, Herešin
 48. Obit. Galović, Trg Kr. Krešimira 1
 49. Obit. Šola, D. Pejačević 19
 50. Ružica Vugrinec, F. Mraza 26
 51. Slavica Čordašev, Đ. Basaričeka 34
 52. Obit. Žeželj Novak, Podravska 14 A