You are currently viewing PROSLAVA SVETE POTVRDE

PROSLAVA SVETE POTVRDE

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U subotu, 13. svibnja, naših 59 krizmanika primilo je sakrament kršćanske punoljetnosti, Svete potvrde, po rukama mons. Josipa Mrzljaka, biskupa u miru. Slavlju su prisustvovali brojni vjernici kao i svećenici. Uz domaćeg župnika Tomislav misu je suslavio i don. Pave Điko, stric naše krizmanice Karoline, kao i pater Franjo Jasenović, kapelan u Sv. Antunu i vlč. Tomislav Antekolović, svećenik u miru koji je dopratio našeg biskupa Josipa. Misu je pjesmom animirao naš župni zbor mladih Ime Ljubavi pod vodstvom voditeljice i orguljašice gđe. Sare Tomić. Đakonirao je naš trajni đakon Miljenko.

Na početku mise župnik Tomislav je pozdravio biskupa Josipa, a nakon njega pozdrave Biskupu u ime roditelja i krizmanika uputila je majka našeg krizmanika Martina. Na kraju mise župnik se zahvalio svima koji su utkali svoje vrijeme i ljubav u pripravu naših krizmanika, đakonu Miljenku i animatorici Lei Miloš koji su ih pripremali za ovaj svečani trenutak.