You are currently viewing Blagdan uzašašća Isusova

Blagdan uzašašća Isusova

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Svake godine, četrdeset dana nakon Uskrsa, slavimo blagdan uzašašća Gospodinova na nebo.

Naša župa je misom u 19 h, kojoj je prethodilo polusatno klanjanje, proslavila blagdan Uzašašća. Misu je predvodio župnik Tomislav, a propovijedao đakon Miljenko. Đakon nas je u svojoj nadahnutoj propovjedi potaknuo na promišljanje o značenju samog blagdana i što njime slavimo. Slavimo Isusa koji je došao k nama po rođenju od Djevice Marije, trpio i umro za nas na križu i treći dan uskrsnuo. Nakon četrdeset dana učvršćivanja učenika u vjeri uzašao na nebo. No prije toga im je jasno dao obećanje: „I evo, ja sam s vama u sve dane – do svršetka svijeta.“ Tim obećanjem im je dao nadu da će s njime svaki kršćanin moći nositi svoje životne križeve i boriti se svojim padovima, jer je On s nama i nikada nas neće napustiti.

Neka nas to Isusovo obećanje ohrabri da i mi kročimo čvrsti u vjeri pouzdajući se uvijek u Njega, našeg otkupitelja i spasitelja.