Majka Božja Lurdska

Majka Božja Lurdska

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Ukazanje Gospe Lurdske dogodilo 1858. godine u malenom francuskom gradiću Lurdu. Gospa se objavila malenoj djevojčici Bernardici koja je zajedno sa svoje dvije prijateljice skupljala drva na rijeci Gavi. Tu joj je poručila i objavila veliku tajnu koju danas slavimo kao dogmu:   “Ja sam Bezgrješno Začeće”.

Blagdan Majke Božje Lurdske svečano je proslavljen u utorak, 11. veljače, u našoj župi, jer je  Gospa Lurdska suzaštitnica naše župe. Mise su slavljene u 9 h koju je predvodio vlč. Nikola Bukovčan, župnik u Koprivničkom Ivancu u zajedništvu s domačim župnikom vlč. Tomislavom, a đakonirao je trajni đakon Miljenko Flajs. Na toj misi podijeljen je sakrament Bolesničkog pomazanja za one koji su se osjetili potrebni toga sakramenta. Večernju misu s procesijom oko crkve, u 18 h predvodio je kapelan iz župe Blaženog Alojzija Stepinca, vlč. Dario Levanić, u koncelebraciji s dekanom mons. Leonardom Markačem i svećenicima iz dekanata.  U svojoj propovijedi velečasni Dario nas je potaknuo na istinski odnos i brigu za bolesne i nemoćne, kao što je to i sam Isus učinio u odnosnu spram bolesnih i nemoćnih. Isto tako nas je pozvao da štujemo Gospu Lurdsku, zdravlje bolesnih i molimo njen zagovor kako za tjelesno zdravlje, tako još više za ono duhovno koje je često narušeno grijehom u koji padamo.  Na kraju nas je pozvao da svojim životom i svećenici i vjernici budu jedni drugima putokaz do Krista i spasenja, utječući se i moleći zagovor, One koju je Isus s križa po Ivanu dao svima nama za Majku.