Nedjelja Pedesetnice – DUHOVI

Nedjelja Pedesetnice – DUHOVI

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, dragi župljani!

Pedeseti dan nakon blagdana Uskrsnuća Gospodinova, Crkva slavi svoj rođendan. Slavi rođenje u Duhu Svetom, Duhu koji silazi nad apostole, i Gospodinovu Majku Mariju koji su u dvorani posljednje večere okupljeni u molitvi i iščekivanju obećanog Branitelja. Silazak Duha Svetoga nad apostole poseban je događaj za njihove živote, ali ne samo za njih nego i za čitavu Crkvu. Apostoli ispunjeni snagom Duha Svetoga postaju novi ljudi, počinju govoriti jezicima Duha Svetoga, jezicima koji ujedinjuju razjedinjeno, jezicima koji ražaruju dušu uspavanu i utonulu u grijehe. Danas taj isti Duh Sveti  razdjeljuje srce i bubrege, ispituje i najskrivenije predjele čovjeka. Danas On ulazi u srce čovjeka koji nije više samo nošen i obavijen, nego je prožet tim istim Duhom koji se nastanjuje u srcima vjernika. Valja nam priznati da slabo poznajemo osobu Duha Svetoga. Zašto? Možda smo čuli da je Duh Sveti ljubav između Oca i Sina i to ljubav takva i tolika da je jedna od osoba unutar Presvetog Trojstva. Dakle, može se uočiti da taj Duh ujedinjuje, stvara jedinstvo i toliki sklad koji nećemo moći shvatiti dokle god živimo ovdje na zemlji. Ta ljepota, koja nadilazi svaki razum i srce, ostavljena je za vječnost i to kao dar našega Oca nebeskog, poklon koji će trajati vječno. Danas je dan u kojemu kršćanstvo poprima svoju dubinu i visinu, dužinu i širinu, jer Duh Sveti dolazi u srca svojih vjernika da se bori s njima i za njih, ne protiv čovjeka i njegovog bližnjega, nego protiv grijeha i svakog zla. Taj Duh Sveti omogućuje jedinstvo u različitosti. Taj Duh Sveti od slabića stvara jake ljude. Dočekajmo, stoga, Duha Svetoga u molitvi kao Marija i apostoli, jer jedino se kroz molitvu otvara naše srce, a onda Duh Sveti može ući i nastaniti se u njemu. Molitva je dar Duha Svetoga.

Tomislav Petrić, župnik

VAŽNE OBAVIJESTI:

  • ŽUPNI URED radi u terminu od utorka do petka od 17:30 do 18:30 h. Prilikom dolaska u ured obavezna je dezinfekcija ruku na ulazu, držanje distance i nošenje maske.
  • PRVA PRIČEST bit će u našoj župi 21.6.2020. (nedjelja) u 11 h, a SVETA POTVRDA 27.6.2020. (subota) u 10 h ujutro.  
  • S katehezama za sakramente nastavljamo subotama: krizmanici u 9 h, a prvopričesnici u 10 h u župnoj crkvi.
  • Koncert na orguljama u sv. Nikoli – 7.lipnja (nedjelja) u 20 h – prof. NATALIJA IMBRIŠAK