You are currently viewing Nedjelja Božje riječi

Nedjelja Božje riječi

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Papa Franjo je 30. rujna prošle godine objavio apostolsko pismo „Aperuit illis“ kojim je utemeljio nedjelju posvećenu Božjoj riječi, i to u povodu 1600 godina od smrti svetog Jeronima, velikog poznavatelja Svetoga pisma i prevoditelja izvornih biblijskih tekstova na latinski. Nedjelja Božje riječi slavi se 26. siječnja. Nedjelja Božje riječi je pastoralna inicijativa u sklopu nove evangelizacije, kojoj je cilj oživjeti odgovornost vjernika prema poznavanju Svetog pisma, kao i prema njegovom navještaju i razumijevanju.

U našoj crkvi također smo obilježili uspostavljenu Nedjelju Božje riječi čitajući 10 minuta prije svetih Misa predviđena čitanja 3. nedjelje kroz godinu. Čitanja su pročitali liturgijski čitači koji se sastaju jednom mjesečno u našoj župi kako bi zajedno razmatrali Sveto Pismo i sve aktualnosti vezane uz Bibliju danas.