You are currently viewing 24. nedjelja kroz godinu
sdr

24. nedjelja kroz godinu

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

„ Dođi Duše Presveti“

Draga djeco i mladi, započinjemo jedan novi odsjek našeg života. Biti učenik je važan i uzvišen poziv u školi života. Stoga danas zazivamo pomoć odozgor. Pomoć Duha Svetoga da nam ova školska godina, koja je specifična i neizvjesna zbog situacije nastale uzrokovane pandemijom korona virusa, ipak bude ispunjena nadom i vjerom da u toj životnoj borbi  nismo sami već nas dragi Bog krijepi i jača. Stoga smo još više pozvani svake nedjelje okupljati se oko oltara gdje primamo Krista u pričesti, gdje slušamo tumačenje Božje riječi i primimo blagoslov od Gospodina koji će nas štititi od svih pogibelji koje nam prijete. Jedino tako ohrabreni možemo razlikovati dobro od zla. Na žalost danas se mnogo toga lošeg nudi  djeci i mladima pod krinkom modernoga i slobodnoga. Stoga dragi roditelji i mi odrasli, budimo svojim životom putokaz djeci i mladima na njihovom putu odrastanja. Evanđelje današnje nedjelje jasno nam pokazuje kako je Isus svoje učenike neprestano odgajao u školi života. Isus današnjom nedjeljom nastavlja poučavati svoje apostole, ali i nas opraštanju. Slušali smo prošle nedjelje kako nam je govorio o bratskoj opomeni, a sada ide korak dalje, uči nas kako oprostiti bližnjemu i kako na uvredu uzvratiti ljubavlju i praštanjem. Isus nam pokazuje lice svoga i našega milosrdnog Oca Nebeskoga koji nama oprašta i na naše prijestupe odgovara ljubavlju. On nas uči da Bog uspostavlja svoju pravdu time što u svojoj beskrajnoj ljubavi oprašta svakom čovjeku, po svom ljubljenom Sinu Isusu Kristu. Ljubav Sina Božjega, ljubav koja je išla do kraja, sve do smrti na križu, znak je Božjeg oproštenja svakom čovjeku. Bog to čini ljubavlju i opraštanjem. A budući da Bog uspostavlja svoju pravdu opraštanjem, onda i mi uspostavljamo našu pravdu opraštanjem i tu opraštanje nije samo naše djelo, nego je Božje djelo. Stoga evo nam i domaće zadače za ovu novu školsku godinu: imajmo više razumijevanja, opraštanja i ljubavi jedni prema drugima.

Tomislav Petrić, župnik

ŽUPNE OBAVIJESTI

KRŠTENJE:

  • Vito Dombaj – 19.9.2020. (subota) u 16 h

VJERONAUK:

  • Prvopričesnici – 16.9.2020. (srijeda) u 9 h – svi zajedno u crkvi
  • Krizmanici – 19.9.2020. (subota) u 9 h – svi zajedno u crkvi