Badnjak 2020.

Badnjak 2020.

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Badnjak je povezan s riječju “bdjeti” (stsl. bad) budući da se na taj dan bdjelo čekajući Isusovo rođenje. Zbog samog običaja bdjenja i nekadašnje situacije bez električne struje i modernih sprava, bilo je nužno osvijetliti prostorije svijećama, koje su ujedno postale i simboli novog života i nade.
Misa Polnoćka je ove godine zbog iznimne situacije uzrokovane pandemijom virusa, prema preporuci, održana s manjim brojem vjernika i uz sve preporučene epidemiološke mjere u 18 h i 20 h. Misu je predvodio župnik Tomislav Petrić i u propovijedi je naglasio da osobito u ova današnja vremena moramo otvoriti svoje srce i dozvoliti da se Isus iznova rodi u njemu, te kako Isusovo rođenje nije samo neki povijesni događaj, nego vjerujemo da je to neprestano događanje, koje se i danas zbiva. Bog silazi među ljude i želi postati čovjekom, a to se nama događa i danas. Dakle, budimo i mi poput priprostih pastira koji su ga prepoznali i prihvatili, otvorimo mu svoje srce i dušu da se i po nama Božja riječ utjelovljuje u današnjem svijetu.