2. nedjelja po Božiću

2. nedjelja po Božiću

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, današnja nedjelja donosi nam ponovno evanđelje koje smo već ovih božićnih dana više puta slušali, pa i na sam Božić. Time nam Crkva želi skrenuti pozornost na važnost ovog Ivanovog proslova i potaknuti nas na promišljanje da se zapitamo tko je za nas Isus Krist. Tko je Isus Krist za evanđelista Ivana, otkriva nam proslov njegova evanđelja. Dok svi drugi vide djetešce u jaslicama, Ivan u tom istom nemoćnom stvorenju promatra samoga Boga i stvoritelja svega. Za to je uistinu potrebna velika vjera i to osobna, a ne ona koja se povodi za svima ostalima. Za Ivana je Isus Riječ, tj. smisao, vječna Očeva mudrost. Isus je zakon po kojem je sve nastalo i bez kojega nije postalo ništa. Hoće reći da izvan Isusa ne postoji ništa, nema života izvan Isusa. A s druge strane u njemu je život i sve što postoji u njemu ima život. To konkretno znači da nema te ljudske situacije, makar ona bila i pandemija ili potres ili smrt voljene osobe ili pak bilo koja životna poteškoća, a da s Isusom to ne možemo prevladati i pobijediti, samo nam je potrebna istinska vjera u njega. Ne kaže uzalud apostol Pavao da Bog u svemu na dobro surađuje s onima koji ga ljube. Hoće reći da dragi Bog pozna naš život i da želi u Isusu biti naš životni suputnik i naš Šimun Cirenac u našim životnim križevima i poteškoćama. Nije li uostalom to upravo pokazao i na primjeru vlastitoga Sina: ono što je u ljudskim očima izgledalo ludost – Isusova patnja, križ i smrt – nije li ju pretvorio u veličanstvenu pobjedu na koncu? To je Ivanov Isus, pravi Bog i Spasitelj, kojega ništa ne može iznenaditi i koji može sve savladati – radi našeg dobra. Tu Riječ i on svojim evanđeljem želi dalje razglasiti. Da se ljudi više nemaju čega bojati, nego da vjeruju Bogu i da vjerujući imaju život bez straha u njemu. Upravo takav Bog nastanio se među nama, rodio se poradi nas ljudi i našega otkupljenja i spasenja.

 

ŽUPNE OBAVIJESTI

S obzirom da ove godine zbog pandemije korona virusa nema blagoslova obitelji, pozivam vas da si u crkvi na stoliću uzmete kalendar i naljepnicu za blagoslov obitelji.

 Na blagdan Bogojavljanja ili Triju Kraljeva ćemo na misi u 9 h blagosloviti vodu. Ponesimo svoje flašice za svetu vodu. Vodu ne grabimo nego isključivo točimo iz plastične bačve na pipu, poradi epidemioloških mjera zaštite od prijenosa virusa.

Dragi vjernici s obzirom na nove mjere našeg nacionalnog stožera na Svetim misama smije biti prisutno najviše 25 ljudi. Molim vas da se toga strogo pridržavamo kako bi se ova zaraza što prije smirila.

Kako bismo omogućili što većem broju vjernika prisustvovati na Svetoj misi uveli smo još jednu dodatnu misu koja će biti subotom navečer u 18 h i bit će zamjena za nedjeljnu.

U vjeri i nadi da će nas dobri Bog sve sačuvati žive i zdrave, čuvajmo sebe i svoje bližnje poštujući mjere koje su donesene radi nas i očuvanja našega zdravlja.

Božji blagoslov svima