7. USKRSNA NEDJELJA

7. USKRSNA NEDJELJA

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, nalazimo se u devetnici Duhova i u liturgijskom iščekivanju dolaska Duha Svetoga. U zajedništvu smo i postojanoj molitvi u dvorani posljednje večere s Marijom, apostolima i onih sto dvadeset duša koji su izabrali Matiju na Judino mjesto, a o čemu nam je progovorilo prvo čitanje iz Djela apostolskih. I s njima se prisjećamo dijelova Isusovog oproštajnog govora, njegove velikosvećeničke molitve, koju je uzdignutih očiju prema nebu molio u istoj toj dvorani neposredno prije svojeg odlaska u muku i smrt. Molio je Oca dvije stvari. Molio ga je da one koji su njegovi sačuva u svom imenu i molio ga je da ih posveti u istini. Molio je to za učenike u dvorani. Molio je to i za Crkvu koja se rađala i koja, makar još nije imala puninu darova Duha Svetoga, donosi svoje prve odluke. Molio je za naše krizmanike koji će u subotu uoči Duhova primiti darove Duha Svetoga, molio je za naše prvopričesnike koji će nedjelju nakon Duhova po prvi puta primiti Isusa u posvećenoj hostiji u svoje srce, molio je i za vas dragi roditelji da ne posustanete u obećanju odgoja vaše djece koje ste dali Bogu na njihovom krštenju, molio je i za sve nas da ustrajemo na putu vjere i molimo jedni za druge da ostanemo povezani u Isusu. Biti sačuvani u Očevom imenu, znači biti jedno s Isusom i po Isusu s Ocem. Znači uključiti se u ono jedinstvo koje postoji između Oca i Sina. Molitvi za očuvanje jedinstva s njim i Ocem, Isus dodaje molitvu Ocu da nas posveti u istini. Isusova molitva Ocu da nas Otac sačuva u svom imenu i posveti u istini je istovremeno njegov poziv na svetost upućen učenicima, onima u dvorani posljednje večere, ali i svima nama koji smo na njihovu riječ povjerovali u njega i po krštenju se uključili u ono jedinstvo koje postoji između njega i Oca. Poziv na svetost nije i ne smije biti bijeg od svijeta. Moleći Oca da nas sačuva u svom imenu i posveti u istini, Isus moli da u izvršavanju te svoje zadaće odolimo napasti postati od svijeta i budemo sposobni u svijetu živjeti onako kako je on živio u svijetu, trudeći se uvijek težiti u ovom svijetu k vječnosti.

 

ŽUPNE OBAVIJESTI

VJERONAUK:

  • prvopričesnici – srijeda (19.5.2021.) u 15 h
  • krizmanici – petak (21.5.2021.) u 10 h generalna proba

 KRŠTENJE:

  • Petar Bogdanić – subota (22.5.2021.) u 15:30 h
  • Mia Kovač – subota (22.5.2021.) u 16:30 h