You are currently viewing Zaziv Duh Svetoga

Zaziv Duh Svetoga

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U nedjelju, 11. rujna, naša župna zajednica slavila je zaziv Duha Svetoga, na početku nove školske i akademske godine. Svjesni da bez Božje pomoći u životu ne možemo puno toga postići, a ni ostvariti, okupljeni na euharistiju, molili smo snagu Duha Svetoga da naša djeca i mladi mogu i kroz ovu školsku godinu stjecati svoje znanje i rasti u mudrosti. Lukino evanđelje s Isusovim prispodobama: o izgubljenoj ovci, o izgubljenoj drahmi, a napose o izgubljenom sinu nas je sve zajedno potaknulo da se još više otvorimo darovima Duha Svetoga koji nas ohrabruje i potiče da se pouzdajemo u Božje praštanje, ljubav i milosrđe. Božje praštanje nas obvezuje da još s više žara molimo svi zajedno da nas Duh Sveti ohrabri da svoje probleme, poteškoće s kojima se suočavamo u svojim životima, stavljamo u Božje ruke, jer jedino tako se ne trebamo bojati novih izazova koji nas sve čekaju. Molili smo i za one koji nisu došli od Boga tražiti pomoć za ovu školsku godinu te smo i njih uključili u svoje molitve da smognu snage poput ovog izgubljenog sina o kojem nam Isus danas govori i da se vrate k Bogu. Molilo se i za učitelje i profesore, da ne zaborave na talente koje im je Bog povjerio, kao i na odgovornu zadaću koju vrše kao odgojitelji u znanju i vjeri pružajući primjer djeci koji su im povjereni. Također se molilo i za drage roditelje, da se brinu za svoju djecu i mlade, da ih znaju voditi pravim i istinskim putovima, da im uvijek praštaju poput oca iz današnje prispodobe. Vjerujemo da će stoga naša djeca i mladi, potpomognuti vodstvom Duha Svetoga i njegovih darova, i ovu školsku i akademsku godinu uspješno privesti kraju.