You are currently viewing Proslava sv. Josipa u vrtiću

Proslava sv. Josipa u vrtiću

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Djeca s odgojiteljima, u petak 19.03.2021., obilježili su u vrtiću Dan vrtića, ujedno i Dan očeva uz sve mjere Covid 19 koje su određene od strane stožera.

Euharistijsko slavlje uljepšala su djeca s recitacijama i uzveličali svojim pjevanjem.

Dan našeg vrtića, koji je izabran na svetkovinu svetog Josipa, kada se slavi i Dan očeva, želimo proslaviti svečano i radosno misnim slavljem. Sveti Josip, koji je bio brižni hranitelj Isusa i nas poziva sve, a posebno vas Očeve, da u svakodnevnim koracima idemo naprijed i da svoje poteškoće stavljamo u Očeve ruke. I sam je puno puta bio u velikim iskušenjima, ali je uspio prepoznati pravu put. Sveti Josip je bio izvrstan roditelj i suprug. Marljivim radom kao stolar uzdržavao je svoju obitelj, a u poslu mu je pomagao Isus. Ovo su samo neke od Josipovih vrlina kojih ima jako puno. On je slika čovjeka kakav bi doista trebao biti. Nadam se da ćemo u njemu naći uzor za naš život s Gospodinom. Bog nam je ostavio svoj spomen, Euharistiju, da možemo doći i nahraniti se, dobiti snagu, ljepotu spoznaje života.

Svetu misu je predvodio župnik vlč. Tomislav Petrić

U vrtić nam je došla čestitati naš najljepši dan vrtića i Melita Samoborec, zamjenica koprivničkog gradonačelnika.

č.s. Gabrijela Puljić, ravnateljica