Tijelovo

Tijelovo

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U četvrtak poslije blagdana Presvetog Trojstva, proslavili smo svečano blagdan Tijelova. Mise u 9 h i 11 h predvodio je vlč. Ivan Bingula, svećenik na studiju glazbe u Beču, uz koncelebraciju domaćeg župnika vlč. Tomislava. Na misama je posluživao stalni đakon Miljenko Flajs.

Na žalost i ove godine zbog pandemije korona virusa, nismo imali tradicionalnu Tijelovsku procesiju našim gradom u kojoj su sudjelovale tri gradske župe, Sv. Antun Padovanski, Bl. Alojzije Stepinac i Sv. Nikola biskup, već smo nakon svetih misa kratko izložili Presveto na klanjanje i kod svake mise pročitali dvije postaje. 

Vlč. Ivan nas je u svojoj nadahnutoj propovijedi pozvao na dostojanstveno hranjenje Tijelom Kristovim i na slavljenje Euharistije kao hrane koja nas jača ovdje na zemlji, ali i priprema za vječnost.