4. NEDJELJA DOŠAŠĆA

4. NEDJELJA DOŠAŠĆA

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, današnja četvrta upaljena svijeća na našim adventskim vijencima jasni nam je pokazatelj da smo sve bliže cilju najvećeg i najljepšeg dara što ga je Bog u svom promislu darovao čovječanstvu, rođenje Sina na zemlji. To je konkretni dokaz Očeve stvoriteljske ljubavi prema svakom čovjeku! U otajstvu Božića ne slavimo samo njegov povijesni događaj, onaj što se zbio u Betlehemskoj štalici, nego i osobni susret sa svojim Bogom. Kristovo rođenje je otkrilo u nama smisao našega rođenja, našeg postojanja i budućega života u vječnosti. Sveti papa, Ivana Pavao II., u jednoj od svojih nastupnih propovijedi, poslao je slijedeću poruku: „Otvorite vrata Kristu, ne boj te se.“ Sveti Ivan Pavao II. ovog došašća i nas poziva da otvorimo vrata svoga srca novorođenom Bogu. Puno smo puta iskusili da se s Kristom ne može mjeriti ništa što je isključivo ljudsko: nikakva vlast, niti politički ili društveni utjecaj, a ni ekonomska moć ili kapital. Svi ovi statusi su duboko ljudski, nesavršeni i kratkotrajni. Ljudska moć je prolazna. Svaka vlast je vremenita, pa i bogatstvo bez duše, nije dar Mudrosti.  Zato, sve one koji Krista zapostavljaju pozivamo da ga vrate u središte svoga života,  na prvo mjesto, ono koje Bogu i pripada! Krista se ne može pomicati naniže, niti ga se smije marginalizirati, a još manje skidati njegov simbol pobjede, križ, koji je oduvijek bio simbol vjere našeg naroda. Čovjek mora živjeti svoju vjeru kako bi se ona mogla ostvariti u njemu i pokazati svoje rezultate. Svima koji su na bilo koji način ranjeni, prezreni i ostavljeni Isus svojim rođenjem poručuje: Ne bojte se! On je došao na ovaj svijet kako bi pomogao čovjeku, kako bi ljudima pokazao put u pravi – vječni život.

Neka ova četvrta nedjelja došašća, ali i blagdan Božića budu svima nama putokaz koji vodi k sadašnjoj, ali vječnoj sreći.

Sretan i blagoslovljen Božić žele vam župnik Tomislav i đakon Miljenko sa župnim suradnicima!

 

ŽUPNI LISTIĆ