You are currently viewing NEDJELJA SVETE OBITELJI

NEDJELJA SVETE OBITELJI

 • Post author:
 • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, prva nedjelja nakon blagdana Božića posvećena je obitelji. Nije to bez razloga, jer i sam Bog se rodio u obitelji, želeći time svim naraštajima kroz povijest naznačiti važnost obitelji. U Božjem naumu obitelj je bila i ostala najsvetija stanica ljudskog života, ona je temeljno ognjište u kojem čovjek stječe svoj kulturni, vjerski i nacionalni identitet, ognjište iz kojeg izrasta u odrasla čovjeka pozvana da osniva vlastitu obitelj i nastavlja tako Božji naum opstanka čovječanstva na zemlji. S pravom možemo ustvrditi da ljudsku povijest, kako god to čudno izgledalo, ipak ne oblikuju silnici nego obični, mali ljudi koji se prepuštaju Božjem vođenju! I ti ljudi nisu izrasli iz nekih instituta za proizvodnju velikana, nego iz jednostavnih, ljubavlju zalijevanih ljudskih obitelji. Obitelj je djelo Božje ljubavi od samih početaka, a po rođenju Isusa ona postaje još dragocjenija kolijevka čovječanstva. Nazaretsku Obitelj nazivamo svetom upravo zato jer je Isus bio središte te obitelji! I usprkos Isusovoj prisutnosti, ni ta obitelj nije bila pošteđena teškoća. No, sve je nadvladano jer su se Josip i Marija oslanjali na dobrog Boga. Svaka obitelj koja to želi može uvijek računati na Njega. Postavimo si pitanje danas, na blagdan Obitelji, računamo li s Njim u našim životima i obiteljima? Koliki je značaj Božje riječi u mojoj obitelji, najvidljivije je iz toga kakvu ljestvicu ljudskih vrlina gajimo. Je li onakva kakva je vladala u Svetoj Obitelji ili neka druga? Zapitajmo se, jesu li naše obitelji ljubitelji i čuvari života ili je ljudski rod postao civilizacija smrti, kako je to često upozoravao sveti papa Ivan Pavao II. Isus je Život i ako mu otvorimo na njegovo kucanje, život puštamo u naše obitelji. U Isusovoj obitelji vladala je ljubav! Ako u našoj domovini dolazi do uništenja svakog trećeg braka, zar onda nije očito kako temelj našim obiteljima nije ljubav, ili još očitije, u našim obiteljima nedostaje Ljubav pisana velikim slovom. Sv. Pavao nam jasno poručuje u današnjoj poslanici: „A povrh svega ljubav, to je sveza savršenstva.“ Za kršćanske obitelji važan je Božji poziv na ljubav. Utecimo se svi zajedno Svetoj Obitelji da temelj na kojem je ona opstala, a to je Ljubav, postane i temelj našim obiteljima i našem narodu!

Tomislav Petrić, župnik

ŽUPNE OBAVIJESTI

 1. Ivica Popijač, Varaždinska c 53
 2. Obitelj Tušek, Čarda 66
 3. Ruža Međimorec, Lj. Gaja 19
 4. Dragica Bardek, A. Šenoe 1
 5. Marija Maljak, Trg Mladosti 18
 6. Obitelj Sočev, M. P. Miškine 34 B
 7. Obitelj Đaković, Duga ulica 8
 8. Obitelj Nemec, Ledinska 32
 9. Obitelj Novogradec i Galović, Domžalska 20
 10. Obitelj Perika, Peteranska 70
 11. Obitelj Oštarijaš, Trg kr. Tomislava 9
 12. Obitelj Paša, Kr. Jelene 11
 13. Obitelj Ružić, Trg E. Kumičića 15
 14. Ruža Čulinović, Trg kr. Tomislava 8
 15. Obitelj Vaupotić, Trg kr. Tomislava 8
 16. Obitelj Špičko, Đ. Estera 9
 17. Obitelj Vargantolić, Đ. Basaričeka 23 A
 18. Obitelj Malinović, Vinička 11
 19. Maja Lončar Knežević, Trg kr. Tomislava 7
 20. Sanja Crnković, Trg kr. Tomislava 3
 21. Bernarda Lončar, Hrv. branitelja 20
 22. Ana Tkalec, I. Meštrovića 19
 23. Obitelj Stojčić, Trg E. Kumičića 13
 24. Obitelj Pavlek, D. Banovec 12
 25. Obitelj Bukvić, Peteranska 117
 26. Obitelj Solar i Bubalo, F. Galovića 3A
 27. Blaženka Androlić, Đ. Basaričeka 47
 28. Obitelj Potroško, F. Galovića 22A
 29. Nada Goršeta, G. Karlovčana 14
 30. Ružica Nestić, Trg J. J. Strossmayera 2
 31. Božana Sabolek, Br. Radić 17
 32. Obitelj Vazdar, K. Zrinski 19 A
 33. Vesna Višnjić, Kolodvorska 17
 34. Obitelj Sever, F. Galovića 43
 35. Obitelj Blažek, Lj. Gaja 16
 36. Obitelj Puž, D. Banovec 24
 37. Obitelj Kreše Gal, Dalmatinska 4
 38. Anica Velaj, Trg E. Kumičića 12
 39. Danica i Josip Lesar, Marofska 12A
 40. Zoran i Koraljaka Košuta, Đ. Basaričeka 2 A
 41. Obitelj Lohajner, Pavelinska 26
 42. Dar jedne osobe
 43. Obitelj Nemec, Ledinska 32
 44. Obitelj Telic, Pavelinska 5
 45. Obitelj Zagrajski, Pavelinska 5
 46. Obitelj Smok, I. Meštrovića
 47. Obitelj Podravec, I. Meštrovića
 48. Ivana Večenaj, F. Galovića 45
 49. Obitelj Matijević, Čarda 47
 50. Obitelj Tanacković, Trg Mladosti 15
 51. Obitelj Šalamon, F. Gažija 12 A
 52. Jozo Samaržija, M. P. Miškine 62 A
 53. Obitelj Novak, M. P. Miškine 64 A
 54. Josip i Katica Ferenčak, Duga ulica7
 55. Obitelj Strmecki, Trg Podrav. heroja 5
 56. Obitelj Plavšić, Trg kr. Krešimira 9
 57. Obitelj Božić, F. Gažija 17
 58. Božica Bartolec, A. Nemčića 4
 59. Katica Vrbošić, I. Meštrovića 28
 60. Obitelj Novak Ljepojević, A. Šenoe 23
 61. Obitelj Jakopec, Peteranska 2 C
 62. Obitelj Zagorščak, Štaglinec 1
 63. Obitelj Milanović, Ivanjska 21
 64. Obitelj Đukin, Miklinovec 168 A
 65. Pogrebno 5 P Internacional
 66. Obitelj Mihotek, F. glovića 6
 67. Obitelj Šef, D. Banovac 19
 68. Obitelj Grubešić, Prav. Među narodima 7
 69. Obitelj Pancir, G. Banovec 23
 70. Obitelj Galinec, I. Meštrovića 20A
 71. Marica Ogrinec, Frankopanska 23 B