Božić, 25.12.2021.

Božić, 25.12.2021.

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

I ove nam godine stiže Božić kao radosna vijest. Najljepše uspomene iz našeg djetinjstva vežu se uz Božić, božićne pjesme, očekivana i neočekivana božićna darivanja, narodni božićni običaji. No, kao odrasli i zreli vjernici moramo priznati da je Božić velik misterij, tajna naše vjere, nešto toliko čudesno i lijepo da sami tako nešto ne bismo nikada mogli niti izmisliti. A Bog je to učinio stvarnim. Bog se rodio kao malo dijete. Svemoćni Bog, Onaj po kojem je stvoren ovaj svijet, dolazi na taj svijet kao najveći siromah. No, taj siromah jedini može obogatiti naš svijet jer ima srce puno ljubavi za čovjeka koji bi bez Boga zauvijek propao. Taj je siromah jedini od nas ljudi slobodan. Dolazi da oslobodi sve one koji su bilo čime zarobljeni. Isus, najbogatiji siromah, dolazi da spasi i obogati nas siromašne bogataše. Isus, Bog koji je postao čovjekom, poučava nas da se samo s Bogom može postati bogat.

Božić je radosna vijest jer Isus donosi radost spasenja svim ljudima. Da mognemo osjetiti i doživjeti tu radost, potrebno je imati dobru volju. Kad se Isus rodio, anđeli su pjevali: „ Slava Bogu na visini, a na zemlji mir ljudima dobre volje. “

Od svega srca želim vam čestit Božić!