You are currently viewing 2. nedjelja kroz godinu

2. nedjelja kroz godinu

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, dobro se od vremena do vremena pitati što nas u životu čini sretnima. Obično se kaže kako čovjeka, u životu, male stvari mogu učiniti sretnim. Ljudsko nam iskustvo pokazuje da je to točno. Ipak, što je to što nas osobno na duže staze čini sretnima: ljudi ili stvari, osoba s kojom želim dijeliti život ili karijera i radno mjesto, obitelj ili društveni položaj, moć i opčinjenost ovim svijetom ili Bog kao cilj i trajni izazov u mojem životu? Odgovor ne mora biti ili Bog ili čovjek, nego može biti  i Bog i čežnja za uspjehom u životu. Jedno drugo ne mora isključivati, ali je bitan redoslijed vrijednosti koji prožima život suvremenog čovjeka. Današnjom nedjeljom dominira slika svadbe. U Kani, na svečanosti svadbe, Isus se javno predstavlja. To je početak djelovanja Božje moći preko Isusa Krista u svijetu. Na svadbenoj gozbi u Kani Isus se približava čovjeku i njegovim konkretnim problemima. On je kadar pomoći više od čovjeka i od ljudi. Isus daje ono što ljudi ne mogu dati. On čini čovjeka i ljude istinski sretnima. Samo Bog može dati ono što nadilazi naše ljudske mogućnosti i što kao ljudi ne možemo očekivati jedni od drugih. U Kani Galilejskoj Bog u Isusu iz Nazareta javno očituje svoju ljubav prema čovjeku, prema ljudima koji ga trebaju. Značajnu ulogu u odnosu čovjeka i Boga ima Marija. Kao Isusovi sljedbenici pozvani smo slijediti Marijin naputak iz evanđelja: „Što god vam rekne, učinite!” Evo odgovora na pitanje zašto kao kršćani rado štujemo Mariju? Marija nas vodi k Isusu. I današnjem čovjeku treba netko, tko će mu ponuditi riječi nade i pokazati put prema istinskoj sreći. „Što god vam rekne, učinite”, je tvrdnja o kojoj bismo morali često razmišljati. U osluškivanju Božje poruke nalazi se rješenje brojnih problema, koji pritišću današnjeg čovjeka. Marija nudi nadu i vodi nas k pravom izvoru istinske sreće, k Isusu koji nas može razumjeti i onda kada nas drugi ni ne pokušavaju shvatiti.

ŽUPNE OBAVIJESTI

VJERONAUK:

  • prvopričesnici – srijeda (19.1.2022.) u 9 h
  • krizmanici – subota (22.1.2022.) u 9 h

SUSRET MINISTRANATA:

  • subota (22.1.2022.) u 10 h

 

ŽUPNI LISTIĆ