Drugi sinodski susret

Drugi sinodski susret

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Drugi sinodski susret u našoj župi započeo je 16.3.2022., nakon večernje svete mise pjesmom i molitvom Duhu Svetom. Raspravljalo se o tri velike i važne teme: Slušanje –Govorenje – Dijalogiziranje, na relaciji Pastiri Crkve – vjernici i obrnuto. Slušati Riječ Božju otvorenog uma i srca, bez predrasuda, neminovno stavlja Riječ Božju u središte naših života, te samo takvi možemo čuti i pastire crkve i jedni druge. Govoriti, nadasve hrabro, slobodno i iskreno u slobodi, istini i ljubavi možemo samo nadahnuti Božjom riječi prihvaćajući sve postulate ljubavi, strpljivosti kojima nam govori Sveto pismo, uzdajući se u svakom trenutku u Gospodina. Tek takvi smo sposobni dijalogizirati, ustrajni i strpljivi, možemo čuti i razumjeti jedni druge i biti plodno tlo koje daje deseterostruk, trideseterostruk i stostruk urod u udjelu spasenja i vječnog života u Kraljevstvu Božjem.

Ilonka Mađar-Kukec