Župno klanjanje

Župno klanjanje

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Na blagdan Marije Magdalene, 22. srpnja, naša župa slavi dan godišnjeg klanjanja pred Presvetim.

Klanjanje smo započeli jutarnjom misom u 9 h koju je predvodio župnik Tomislav, a propovijedao stalni đakon Miljenko. Nakon mise smo izložili Presveti oltarski Sakrament na klanjanje kako bi naši vjernici mogli kroz čitav dan pohoditi crkvu i moliti se pred Presvetim.

Godišnje župno klanjanje je prilika za sve nas da,  kao i na našim redovitim tjednim klanjanjima, Gospodinu, koji nam je svojom prisutnošću u tajni euharistije iskazao najveću ljubav, uzvratimo ljubavlju.

U 18:25 h smo imali organizirani završetak klanjanja i blagoslov s Presvetim. Nakon klanjanja bila je sveta misa u 19 h koju je predvodio, u koncelebraciji sa svećenicima iz dekanata, mons. Leodnard Markač, župnik u Močilama.