21. nedjelja kroz godinu

21. nedjelja kroz godinu

 • Post author:
 • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, pitanje spasenja je jedno od nezaobilaznih pitanja u ljudskom životu, a i Gospodin Isus je često govorio o toj temi. Štoviše, može se reći da je to bila jedna od češćih i važnijih tema njegova nauka, te da ga nijedan sadržaj ljudskoga života nije toliko zanimao, niti je o ičemu toliko govorio koliko o spasenju. Stoga i svojim suvremenicima, ali i svima nama progovara o toj temi, ali na svoj način, ne kroz brojke i statistike nego govoreći o onome što je važnije, kako se spasiti i što činiti da nam spasenje ne izmakne iz ruku. Jer Isus za razliku od nas ljudi ne gleda na brojke, ne zanimaju ga statistike i ne zamara se njima, kao mi, On štoviše koristi priliku da pouči mnoštvo što je zapravo važno činiti kako bi se čovjek spasio. Danas je situacija identična. I među nama ima mnoštvo onih koji tvrde kako je Bog dobar i kako će spasiti sve ljude, a da sami nikad nisu odvojili vremena razmatrati njegovo lice i stupiti u prisni kontakt s njime. Takve izjave mnogima postaju dobar izgovor da prekriju svoju lijenost, nezainteresiranost i mlakost, to jest da se nikad ne upitaju u kakvom im je stanju duša. Doista, mnogi misle da se do spasenja dolazi lako i olako, pa žive svoj život bezbrižno, na nekim drugim kolosijecima različitim od Božjih. On danas i nama poručuje da za spasenje nije dovoljno biti kršten, pričešćen, krizman i koji puta biti na misi. Poziva nas da ne budemo poput židovskog naroda koji je sebe smatrao izabranim i povlaštenim narodom za spasenje bez obzira na to kako su vjeru živjeli i prakticirali. Oni su mislili da je dovoljno da se rode kao Židovi i već su spašeni. A Isus jasno progovara da vjera nije hobi kojim ćemo se baviti u slobodno vrijeme i kada osjetimo da nam je ona potrebna iz nekih naših sebičnih razloga. Isus nam jasno poručuje da je vjera nešto dublje i vrjednije od onoga za što je mi držimo. Ona je dar Božji, milosni dar koji po krštenju primamo, ali ne da bi smo ga upakirano čuvali, već da ga rabimo u životu. Mnogi naši kršćani se odnose prema vjeri kao prema poklonu koji su od nekoga dobili i onda takvog upakiranog u ukrasni papir stavili negdje na regal i čuvaju ga umjesto da se njime služe u životu. Zato ova Isusova izjava smjera prvenstveno protiv onih koji s toliko površnosti govore o Bogu, spasenju i životu vječnome, a nikada nisu napravili dodatni napor u tom smjeru. Na nama ostaje koja ćemo vrata mi odabrati!

DAROVATELJI ZA POTREBE CRKVE

 • Barbara Horvat, A. Šenoe 40
 • Obit. Krušelj, Križevačka 24A
 • Obit. Ivančan, M. Viriusa 37
 • Valentina Trnski, Trg kr. Tomislava 4
 • Obit. Đureta, Vijećnička 2B
 • Jadranka Tudić, Trg Slobode 1A
 • Obit. Lončarić, Marofska 2B, Herešin
 • Obit. Emeršić, Gibanična 34
 • Obit. Potroško, F. Galovića 22A
 • Katica Vrbošić, I. Meštrovića 28
 • Josip Delimar, F. Galovića 12 A
 • Obit. Božić, F. Gažija 17
 • Obit. Nemec, Ledinska 34
 • Dragutin Vukalović, M. P. Miškine 50
 • Ljubica Vrban, M. P. Miškine 46 A
 • Obit. Jadanović i Šajatović, Križevačka 31 B
 • Obit. Kuhar, I. Trnskog 6
 • Obit. Femec, I. Meštrovića 23
 • Obit. Picig, M. Viriusa 15
 • Obit. Hajduković, Gibanična 16
 • Obit. Kokotić, Ledinska 16
 • Obit. Štajdohar, M. Virusa 16
 • Obit. Puž, Trg kr. Zvonimira 25
 • Obit. Medenjak, Križevačka 68 A
 • Ivan Benotić, Duga ul. 15
 • Obit. Benotić, Duga ul. 15
 • Obit. Matešić, I. Generalića 3
 • Obit. Ganžulić, Čarda 59 B
 • Obit. Ćorić, M. Gubca 24, Peteranec
 • Obit. Ivančić, M. P. Miškine 11
 • Dar jedne osobe
 • Nataša Horvat, Križevačka ul. 74
 • Obit. Sočev, M. P. Miškine 34 B
 • Obit. Kelek, M. P. Miškine 52 A
 • Obit. Herceg, Čarda 64
 • Obit. Canjuga, Miklinovec 106
 • Vikica Acić, Hrv. državnosti 11
 • Obit. Ribić, M. Šimeka 27
 • Obit. Šimić, Podravska 20
 • Obit. Franjo, G. Banovec 12
 • Mirela i Anica Velaj, Trg E. Kumičića 12
 • Obit. Sremec, Hrv. državnosti 11E
 • Obit. Šestanj, Čarda 1A
 • Obit. Sertić, M. P. Miškine 40 A
 • Marija Markota, Lj. Gaja 4
 • Obit. Puž, Trg kr. Zvonimira 25
 • Obit. Premec Pavešić, V. Nazora 24
 • Alojzije Gregur, Miklinovec 11
 • Obit. Kolarek, Vinograda. Put 27., Draganovec
 • Stjepan Kovač, Trg E. Kumičića 3
 • Obit. Kokot, Frankopanska 17 A
 • Obit. Vrban-Balog, Podravska 35
 • Obit. Stubičar-Andrašek, P. V. Pavlovića 14
 • Obit. Ciber, Ledinska 11A
 • Sanda Banović, Trg Podrav. heroja 2
 • Obit. Ernečić, Trg Slobode 2
 • Obit. Sminderovac, K. Domagoja 3 A
 • Obit. Franjo, G. Banovec 12
 • Milica Perić, Peteranska 98
 • Obit. Kelek, M. P. Miškine 52 A
 • Marija Horvat, P. V. Pavlovića 9
 • Obit. Genc, F. Galovića 17
 • Obit. Strmecki, M. P. Miškine 1, K. Bregi
 • Obit. Božić, F. Gažija 17
 • Obit. Strmecki, Trg Podrav. heroja 5
 • Obit. Grmek, Trg ZL. Bartl 14A
 • Ivanka Škof, M. P. Miškine 25
 • Obit. Paša, Kraljice Jelene 11
 • Obit. Bubalo i Solar, F. Galovića 3A
 • Obit. Hajduković, Gibanična16
 • Obit. Filipović, A. Šenoe 34
 • Obit. Kovač, Trg Podrav. heroja 4