Polnoćke, 24.12.2021.

Polnoćke, 24.12.2021.

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Ove godine smo ponovno radosno proslavili Badnju noć slaveći rođenje Boga na zemlji na najljepši mogući način euharistijama u 20 h i 24 h, na kojima se okupio lijepi broj vjernika.

U ovoj svetoj noći, slaveći rođenje svoga Spasitelja, ne trebamo se više bojati za svoju sudbinu i spasenje, ni zdvajati nad svojom budućnošću. S Kristom nemamo razloga ni za kakvo beznađe, jer nismo ostavljeni na milost i nemilost silama zla, nego nam se rodio spasitelj što nam pokazuje put u kuću Očevu. Upravimo stoga odvažno korake svoga srca prema njemu. Noćas imamo pravo na radost koja nas oslobađa straha. Pozvani smo da se poput Marije i Josipa okrenemo prema Bogu i počnemo ga slaviti čitavim bićem. Neka i nas obasja slava Gospodnja kao pastire, da bismo mogli živjeti u pobožnom strahu prema Gospodinu, jer samo ispravan stav pred njim može biti izvor radosti i nama i cijelome narodu. Neka nam u ovoj noći zasja naš utjelovljeni Gospodin, to „povijeno novorođenče koje leži u jaslama“ koji je došao da nam bude velika blagovijest i radost. Dopustimo ne samo noćas nego svakog dana iznova Bogu da nas prosvijetli svjetlom svoga sjaja, da nas osnaži snagom svoje milosti, da nas obdari darom života vječnoga, kako bismo se novorođenom Sinu Božjemu, kojemu se sada klanjamo kao Betlehemskom Djetetu, jednom, kad i sami kao djeca Božja postanemo subaštinici neba, poklonili i klanjali u njegovu vječnom kraljevstvu.

Dragi vjernici neka svima nama bude mirom i radošću ispunjen blagdan rođenja Boga na zemlji!