You are currently viewing Hodočašće u Ludbreg, 4.9.2022.

Hodočašće u Ludbreg, 4.9.2022.

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

I ove godine po sedmi put, hodočasnice iz naše župe su pješačile do kapele Presvete Krvi Kristove u Ludbregu. Vremenske prilike su nam bile naklonjene i uz zajedničku i osobnu molitvu i razgovor, put do Ludbrega je prošao u radosnom ozračju. Nakon kratkog osvježenja, prisustvovale smo svečanoj svetoj Misi, koju je predvodio pomoćni zagrebački biskup Ivan Šaško uz koncelebraciju biskupa Bože Radoša i ostalih biskupa i svećenika i tako posvjedočile svoju vjeru uz osobne nakane i zavjete.

Ludbreško proštenište jedinstveno je i poznato po zavjetu Hrvatskog Sabora da će u Ludbregu izgraditi kapelu u čast Presvetoj Krvi Isusovoj. Zavjet je učinjen 15.12.1739. godine u vrijeme dok je u Moslavini oko Volodera punih 7 mjeseci harala strašna epidemija kuge. Iz nepoznatih razloga taj zavjet nije ispunjen i vrlo brzo pao je u zaborav. Ipak, 4.9.1994. Kardinal Franjo Kuharić je prije gotovo 100.000 okupljenih vjernika blagoslovio novu kapelu. Točno 50 godina nakon zavjeta što ga je na blagdan Krista Kralja u zagrebačkoj katedrali u Zagrebu izrekao zagrebački nadbiskup Alojzije Stepinac!

Zdenka Podhraški – Relja