You are currently viewing Blagdan Gospe Žalosne

Blagdan Gospe Žalosne

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U četvrtak, 15. rujna, proslavili smo zaštitnicu kapele na Grantulama (kod Podravke), Blaženu Djevicu Mariju Žalosnu. Unatoč tmurnom i kišnom danu okupio se lijepi broj vjernika i štovatelja Gospe Žalosne. Misu je predvodio župnik Tomislav, koji nas je u svojoj propovijedi potaknuo da promišljamo o Marijinoj boli koju je podnijela prativši svoga Sina na njegovom križnom putu. Boli koju joj je prorekao starac Šimun u Hramu kada su Marija i Josip donijeli dijete Isusa na prikazanje. „A i tebi će samoj mač probosti dušu“ izrekao je tada starac Šimun Mariji. Taj mač probada Marijinu dušu i danas kada mi ljudi vrijeđamo Mariju i Isusa svojim grijesima. Probada svaki puta kada odbacujemo ljubav i žrtvu, koju je Isus za nas podnio na križu podno kojega nam je dao Mariju za Majku. Na kraju promišljanja župnik nas je potaknuo da se svakog dana stavljamo u Marijin zagovor i da njezinom ljubavlju ljubimo jedni druge i praštamo jedni drugima, kao što i Bog nama oprašta.

Na kraju mise župnik Tomislav se zahvalio svima koji s ljubavlju i požrtvovnošću brinu za kapelu: bračnom paru Katici i Josipu Ferenčak, bračnom paru Tamari i Igoru Miloš, Milici Sinković, Branki Prka, svima koji se na bilo koji način bilo liturgijskim čitanjima, molitvom i pjesmom ugrađuju u ovaj Božji dom. Svima neka zaštitnica Majka Božja Žalosna izmoli obilje Božjih milosti i duhovnih radosti!