You are currently viewing 4. nedjelja došašća

4. nedjelja došašća

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, vrijeme došašća nam svojom pripravom za proslavu božićnog otajstva poručuje da uvijek postoji nada. Zato mi kršćani ne smijemo nikada gubiti nadu unatoč što nam ju mnogi u današnjem svijetu svojim postupcima žele ukrasti i zatomiti. Kao istinski vjernici pozvani smo u svojoj otvorenosti Bogu, koji nas pohađa u rođenju Isusa Krista, uzeti u svoje ruke plamen nade koji se utjelovio u Betlehemu i kojemu smo povjerovali te ga donijeti do svakog čovjeka, čineći sve što je u našoj moći da ta nada vrati mir u ovaj nemirni svijet, koji je i ovim nesretnim ratom ponovno narušen. Danas u našu župu dolazi Betlehemsko svjetlo, simbol novorođenoga Boga. Svjetlo koje prosvjetljuje svakog čovjeka. To svjetlo donijela nam je Marija svojim Neka mi bude, ona je centralni lik čitavog došašća, ali i današnjeg evanđeoskog odlomka kojeg nam liturgija stavlja na promišljanje. Ona nas na kraju i ovog došašća poziva u svoju školu, školu nade i vjere. Ta škola nas danas uči dvjema dimenzijama života bez kojih se neće i ne može dogoditi preobrazba svijeta u nadi. Te dimenzije su prihvaćanje Boga i bližnjega na način da služimo Bogu i bližnjemu. Marija je žena nade, ona svojim životom trajno kliče od veselja jer može služiti Bogu i može, poput onoga koji se po njoj utjelovio, čitavim svojim životom Bogu govoriti: Evo dolazim! … Vršiti, Bože, volju tvoju! Dragi vjernici u ovoj četvrtoj nedjelji došašća pozvani smo radosno živjeti vjeru i truditi se svakog dana da ne gasimo svojim lošim postupcima vjeru jedni u drugima, nego ju u ovom došašću s Božjom milošću i snagom, te Marijinim zagovorom palimo u srcima jedni drugima ljubeći i praštajući si međusobno. Puno je načina kako možemo ugasiti to svjetlo vjere i ljubavi. Nekad ćemo to učiniti kad nešto činimo, a ne bismo trebali. A mnogo puta tako što ćemo propustiti učiniti dobro bližnjima. Neka nas i ovo kratko vrijeme koje nas dijeli od radosnog susreta s Novorođenim učvrsti u vjeri da nikad ne posustanemo na putu vjere i da budemo uvijek iznova više ljudi nade, vjere i ljubavi u ovome svijetu.

ŽUPNE OBAVIJESTI

Vjeronauka i ministrantskih susreta nema kroz blagdane, ali su krizmanici i prvopričesnici obvezni prisustvovati na svim blagdanskim svetim misama.

ŽUPNI LISTIĆ