You are currently viewing 1. korizmena nedjelja

1. korizmena nedjelja

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, Bog nam u svojoj dobroti i milosti pruža i ove godine ponovnu priliku u ovom korizmenom vremenu za obraćenje i promjenu života. Biblijska čitanja, što nam ih donosi prva nedjelja korizme, pružaju nam način ili slobodno možemo reći recept kako se najbolje boriti protiv sotone i njegovih napasti. Zašto nas uvijek iznova ovo korizmeno vrijeme poziva na budnost u vjeri? Očito zato da se previše ne opustimo u svojem duhovnom životu. Moramo si priznati da nam se to olako i često događa, jer nas uhodanost svakodnevice zarobi i postanemo duhovno lijeni i nepokretni. Zato nam Crkva nudi ovo vrijeme korizme kako bi nas pozvala da se probudimo i novom snagom milosti krenemo u ostvarivanje svoga života. Ovo je izvrsna prilika da posložimo stvari u svome životu i donesemo prave odluke kako bismo ustima ispovjedili i srcem vjerovali da je Isus Bog. To, priznati ćemo, nije lako jer kušnje su velike, a mi slabi, ali znamo da s Isusom možemo pobijediti i napasnika i grijeh, jer grijeh je ono što nas odvaja od Boga, što nas tjera da se skrivamo pred Bogom i osjećamo sram pred njime. To nam jasno svjedoči prvo čitanje današnje nedjelje koje govori o edenskom vrtu i čovjeku koga Bog stavlja u njega, želeći za čovjeka vječnu sreću za koju ga je stvorio. Ali sotona ga je prevario, lažno prikazavši mu Boga kao onoga kome nije stalo do čovjekove sreće. Čovjek griješi imajući povjerenja u lažnoga prijatelja i time gubi sreću koju mu je Bog namijenio. Stoga i osjeća sram pred Bogom jer je spoznao da je gol, jer grijeh razgolićuje našu dušu i potiče nas na udaljavanje i skrivanje pred Bogom. To napastovanje od Zloga događa se od prvih ljudi pa sve do dana današnjega. Evanđeoski izvještaj nam svjedoči da ni sam Isus nije bio izuzet od napastovanja. Isus nam daje primjer i mogućnost da se može pobijediti napasnika ako smo budni u vjeri i ako se pouzdajemo u Boga.

Tomislav Petrić, župnik

ŽUPNE OBAVIJESTI

VJERONAUK:

  • krizmanici – subota (4.3.3023.) u 9 h
  • prvopričesnici – subota (4.3.3023.) u 10 h

SUSRET MINISTRANATA:

  • subota (4.3.3023.) u 11 h

RASPORED PJEVANJA ŽUPNIH ZBOROVA:

  • po redovitom rasporedu

ŽUPNI LISTIĆ