You are currently viewing 2. korizmena nedjelja

2. korizmena nedjelja

 • Post author:
 • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, današnja druga nedjelja korizmenog hoda stavlja pred nas velike uzore koji nas uče kako i mi možemo započeti svoj cjeloživotni korizmeni hod. Jer korizma nije samo vrijeme od četrdeset dana promišljanja o Božjoj ljubavi, nego ona ima za cilj potaknuti nas da tih četrdeset dana pretočimo u svoj cjeloživotni hod za i s Kristom. Prvo čitanje stavlja pred nas najvećeg vjernika kojega sveto pismo naziva praocem naše vjere, Abrahama, kojega Bog poziva da ostavi sigurnost svoga doma i da pođe u njemu nepoznato. Abrahamu nepoznato, ali ne i Bogu! Bog znade kamo šalje Abrahama i zašto ga upravo tamo šalje. I stoga traži od njega apsolutno povjerenje i odlučnost slušanja Božjeg glasa. Mi sadašnji vjernici znademo da je Abraham ispravno odlučio jer o tome čitamo, ali Abrahamu je bila potrebna vjera kako bi povjerovao Bogu i kako bi mu se uračunalo u pravednost kako nam svjedoči Sveto Pismo. Abrahamov put u nepoznato i njegova vjera bila je nagrađena izvršavanjem Božjeg obećanja da će mu umnožiti potomstvo poput zvijezda na nebu i pijeska u moru.

Korizma u koju smo zakoračili poziva i nas današnje vjernike da se i mi naučimo od Abrahama povjerenju spram Boga. I mi često u svojem životu ne shvaćamo zašto Bog neke stvari i događaje traži od nas, ali ako ih s vjerom i povjerenjem u njega prihvatimo ubrzo uvidimo da je Bog za nas htio samo ono najbolje. Stoga i nas današnja nedjelja želi kroz svoju riječ Božju potaknuti na korizmeno preobraženje, ali ne ono trenutno nego cjeloživotno. Apostoli, iako su doživjeli to Kristovo iskustvo na gori, nisu shvaćali što im Isus želi kroz preobraženje poručiti i na što ih želi pozvati. I mi smo u opasnosti da krivo shvatimo Kristovu poruku današnje nedjelje. Isus poziva i nas, kao nekoć i svoje učenike, na preobraženje odnosno promjenu života. Zato nam daje primjer u preobraženju, jer da bi se drugome pomoglo da se preobrazi, promijeni, mora se najprije to osobno doživjeti poput Isusa. Da bi svijet mijenjali potrebno je sam sebe promijeniti. Tako nas poučava Isus, tako nas uči Crkva.

ŽUPNE OBAVIJESTI

VJERONAUK:

 • krizmanici – subota (11.3.2023.) u 9 h
 • prvopričesnici – subota (11.3.2023.) u 10 h

SUSRET MINISTRANATA:

 • subota (11.3.2023.) u 11 h

RASPORED PJEVANJA ŽUPNIH ZBOROVA:

 • po redovitom rasporedu

BIBLIJSKA GRUPA:

 • srijeda (8.3.2023.) u 18:30 h u župnoj dvorani

SASTANAK EKONOMSKOG VIJEĆA:

 • petak (10.3.2023.) u 18:30 h u župnoj dvorani

Kroz ovaj tjedan upisujemo (u sakristiji i župnom uredu) stare, bolesne i nemoćne za uskršnju ispovijed po kućama (prilikom prijave ostaviti broj telefona).

ŽUPNI LISTIĆ

DAROVATELJI ZA POTREBE CRKVE

 1. Obit. Sever, F. Galovića 43
 2. Marija Vedriš, Trg kr. Zvonimira 6
 3. Matija Evačić, Br. Radić 12
 4. Obit. Kostanjevec, Br. Radić 12
 5. Dar jedne osobe
 6. Obit. Prka, Trg E. Kumičića 8
 7. Obit. Plavšić, Trg kr. Krešimira 9
 8. Obit. Žufika Marđetko, Trg Podrav. heroja 6
 9. Obit. Skelin, D. Cubinec 56
 10. Obit. Barčanec i Dolenec, M. Viriusa 19
 11. Romano Čordašev, Đ. Basaričeka 34
 12. Katarina Rak, Trg kr. Tomislava 9
 13. Ana Tkalec, I. Meštrovića 19
 14. Anica Čuraj, Hrv. državnosti 22
 15. Ljubica Jakupanec, Hrv. državnosti 11B
 16. Obit. Franjo, G. Banovec 12
 17. Obit. Vrhovec, M. P. Miškine 42
 18. Obit. Ernečić, Trg Slobode 2
 19. Obit. Prlog, M. Krleže 18
 20. Obit. Ćorić, M. Gubca 24, Peteranec
 21. Dar jedne obitelji
 22. Obit. Lončarić i Flatz, Križevačka 51 A
 23. Obit. Emeršić, Gibanična 34
 24. Obit. Genc, Peteranska c 33
 25. Katica Vrbošić, I. Meštrovića 28
 26. Obit. Balog, Podravska 35
 27. Goran Kvakarić, Bokeljska 25, Dubrovnik
 28. Obit. Đaković, Duga ulica 8
 29. Obit. Šijak, Čarda 60 C
 30. Obit. Rudnički, Dalmatinska 3
 31. Obit. Hunjadi, Trg Slobode 6
 32. Obit. Gašparić i Dugina, Pavelinska 8 A
 33. Obit. Koponić, Miklinovec 87 B
 34. Obit. Car, Čarda 17 A
 35. Ljerka Palec, F. Gažija 7
 36. Obit. Šimunija, Beč 2
 37. Obit. Kanižanec, A. Šenoe 25
 38. Obit. Bardek, A. Šenoe 1
 39. Dragan Marković, Kn. Domagoja 25
 40. Obit. Miloš, Prav. među narodima 9
 41. Josip Lovrinović, M. Gubca 24, Peteranec
 42. Obit. Kordina, Miklinovec 79
 43. Obit. Štajdohar, M. Viriusa 16
 44. Obit. Alagić, Peteranska 10
 45. Brankica Sinjeri, Trg kr. Zvonimira 6
 46. Josip Samaržija, M. P. Miškine 62 A
 47. Dar jedne osobe