You are currently viewing Veliki petak

Veliki petak

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Danas, na drugi dan vazmenog trodnevlja, Crkva ne slavi Euharistiju već kroz obrede Velikog petka želi potaknuti nas vjernike na otajstvo Kristove muke i smrti u kojem se za nas ljude Bog žrtvovao. Tim otajstvom Bog nama po svome Sinu Isusu daruje oslobođenje od vječne smrti i zajedništvo u vječnosti, s njime našim Stvoriteljem i Otkupiteljem. Stoga i mi danas trebamo zastati pred tim otajstvom i pokloniti se Njemu, prigibajući koljena pred njim kao jamstvom da Božja ljubav ide do kraja, da je dosljedna i da nikad ne odustaje sve dok ne pobijedi i ne dođe do svoga cilja. Ne odustanimo ni mi od nje, jer ljubav je sve, da ne bismo, u protivnom, učinili uzaludnim toliki Božji napor. Poklonimo se i mi Bogu ljubavi koji nam na križu pokaza koliko nas voli. Otvorimo svoja srca i duše i prihvatimo križ kao znak Božje ljubavi koja pobjeđuje smrt i daruje život.

Pobožnošću Križnog puta u 17:30 h, koji je predvodio vjeroučitelj Ivan Golubić, započeli smo obrede Velikog petka, a u 18 h nastavili same obrede koje je predvodio župnik Tomislav uz asistenciju đakona Miljenka.