You are currently viewing Tijelovo, 8.6.2023.

Tijelovo, 8.6.2023.

  • Post author:
  • Post category:Vijesti
I ove godine smo u našem gradu proslavili svetkovinu Tijelova, punim nazivom Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove. Započeli smo sa svetom misom u Pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca, nakon koje je uslijedila procesija sa četiri postaje od Pastoralnog centra bl. A. Stepinca, kapele sv. Florijana, crkve sv. Nikole biskupa do crkve sv. Antuna Padovanskog. U svečanom slavlju su sudjelovali svećenici iz spomenutih župa u zajedništvu sa okupljenim vjernicima.
Svetu misu je predvodio mladomisnik fra Ivan Majić.
Tijelovo se slavi u četvrtak poslije svetkovine Presvetog Trojstva. Za Katoličku Crkvu svetkovina je u spomen na ustanovljenje Euharistije na Veliki četvrtak. Snažnije razmatranje euharistije proteže se kroz cijelu Tijelovsku osminu.
Svetkovina Tijela i Krvi Kristove jedna je od idejnih blagdana koji su duboko ukorijenjeni u životu Katoličke Crkve. Povijesna podloga i razvoj kreću od 8. stoljeća, a službenu potvrdu dobivaju u 13. stoljeću, kad se sastavljaju euhološki obrasci koji nisu promijenjeni do današnjih dana.
 
*Više fotografija se nalazi na Facebook stranici župe