You are currently viewing Hodočašće u Ludbreg, 3.9.2023.

Hodočašće u Ludbreg, 3.9.2023.

  • Post author:
  • Post category:Vijesti
Tradicionalno, po osmi put, hodočasnice iz naše župe su pješačile do kapele Predragocjene Krvi Kristove u Ludbregu. Vremenske prilike su nam bile naklonjene i uz zajedničku i osobnu molitvu i razgovor, put do Ludbrega je prošao u radosnom ozračju. Prisustvovale smo svečanoj svetoj Misi, koju je predvodio krčki biskup Ivica Petanjek uz koncelebraciju biskupa Bože Radoša i ostalih biskupa i svećenika i tako posvjedočile svoju vjeru uz osobne nakane i zavjete.
Biskup Petanjek je naglasio da je euharistija gozba ljubavi, pobjeda života nad smrću i nad grijehom te da stoga mora biti lijepa, svečana, raspjevana, dotjerana, ali da ne smijemo zaboraviti da je euharistija i žrtva.
“Nama je lijepo zato što je jedan za nas na križu visio. I ta ljepota i to spasenje koje nam je darovano njega je koštalo života.”
Misnom slavlju prethodila je procesija s relikvijom Predragocjene Krvi Kristove od župne crkve Presvetoga Trojstva u Ludbregu do zavjetne kapele odnosno svetišta na otvorenom.
Zdenka Podhraški Relja