You are currently viewing Proslava sv. Potvrde

Proslava sv. Potvrde

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U subotu 11. svibnja, uoči sedme vazmene nedjelje, ispunjena radošću i prisutnošću Duha Svetoga naša župna zajednica proslavila je sakrament Potvrde. U ime našeg varaždinskog biskupa, mons. Bože Radoša, našim 59 krizmanika, sakrament je podijelio preč. Krunoslav Novak, generalni tajnik Hrvatske biskupske konferencije i profesor na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu. Slavlju su prisustvovali brojni vjernici koji su došli molitvom i pjesmom zahvaliti Bogu na darovima Duha Svetoga kojima će biti obdareni naši krizmanici. Uz domaćeg župnika Tomislava misu je suslavio i vlč. Branko Horvat, župnik u Koprivničkim Bregima. Misu je pjesmom animirao naš zbor mladih Ime Ljubavi pod vodstvom voditeljice i orguljašice gđe. Sare Tomić. Đakonirao je naš trajni đakon Miljenko. Na početku mise župnik Tomislav je pozdravio preč. Novaka, a nakon njega pozdrave u ime roditelja i krizmanika uputio je gosp. Zlatko Filipović, otac krizmanice Amadee. Na kraju mise župnik se zahvalio svima koji su utkali svoje vrijeme i ljubav u pripravu naših krizmanika, đakonu Miljenku i animatorici Lei Miloš i svima koji su ih pripremali za ovaj svečani trenutak, te pozvao sve prisutne vjernike da i dalje nastave moliti za naše krizmanike, da ih Duh Sveti vodi kroz život pred njima.