12. nedjelja kroz godinu

12. nedjelja kroz godinu

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, dragi župljani!

Današnja nedjelja nam kroz svoju riječ Božju upućuje riječ utjehe i ohrabrenja koja nam je itekako potrebna u ovo naše vrijeme. Čovjek je biće koje se u sebi oduvijek bori s različitim strahovima. Stoga nam Isus jasno u današnjem evanđelju upućuje isti poziv kao i svojim učenicima: Ne boj se!“ U Bibliji se ova poruka ponavlja 366 puta, za svaki dan po jedan Gospodinov „ne boj se“, za nas. Čovjek današnjice promatrajući svoj život u svakodnevici koja je tako često ispunjena raznim strahovima, s kojima se kao ljudi današnjice suočavamo, bilo sa strahom od nesreće, nezaposlenosti, od različitih bolest, pa i od ove nepoznate bolesti izazvane korona virusom, s razlogom se može zapitati na čemu Biblija temelji ovaj Kristov poziv, „Ne boj se“. Što je to što nam ona nudi, a što je sposobno rastjerati sve naše razloge za strah u svijetu i vremenu u kojemu živimo? Kakve nam sigurnosti, u okolnostima u kojima danas živimo, pruža Biblija, i konkretno Isus u današnjem evanđelju, da se ne bismo trebali više bojati? Odgovor na sva ova pitanja je, Isus Krist. On nije samo govorio da se ne trebamo bojati, On je svojim životom potvrdio istinitost svojih riječi. Smrću na križu preuzeo je na sebe sve naše strahove i pobijedio ih u svom uskrsnuću. Spomen te pobjede slavimo svakog dana kao zajednica vjernika u svakoj misi u kojoj molimo nakon molitve Očenaša: „Izbavi nas, molimo, Gospodine, od svih zala, daj milostivo mir u naše dane, da s pomoću tvoga milosrđa budemo slobodni od grijeha i sigurni od sviju nereda čekajući blaženu nadu: dolazak Spasitelja našega Isusa Krista.“ Tom molitvom se utječemo Isusu da nas čuva od svih naših strahova koji neminovno postoje u svakome od nas, jer smo ljudi, ali kao vjernici moramo biti svjesni da smo u Božjoj ruci i da se on brine za nas. Mi znamo da stvarnost koja nas okružuje, sa svim onim lijepim što nam ona nudi, ali i s onim ružnim što nam se događa, nije naša konačna stvarnost. Mi vjerujemo da iza svega što nam se ovdje na zemlji događa sigurno slijedi nebo u kojem se više ničega nećemo bojati i gdje stvarnost straha ne postoji.

Tomislav Petrić, župnik

VAŽNE OBAVIJESTI:

  • ŽUPNI URED radi u terminu od utorka do petka od 17:30 do 18:30 h. Prilikom dolaska u ured obavezna je dezinfekcija ruku na ulazu i držanje distance.
  • SVETA POTVRDA bit će u našoj župi 27.6.2020. (subota) u 10 h ujutro. 
  • ISPOVIJED KRIZMANIKA, RODITELJA I KUMOVA: četvrtak (25.6.) u 16:30 h