3. USKRSNA NEDJELJA

3. USKRSNA NEDJELJA

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

I današnja nedjelja nam donosi zbilju preplašenih, obeshrabrenih i zbunjenih učenika. Iako im se Isus ukazao u njima je još uvijek sumnja veća od njihove vjere. Bol i patnja velikog Petka ostavili su duboki trag u njihovim srcima. Stoga se Isus ponovno ukazuje učenicima kako bi u njima učvrstio njihovu vjeru. Luka nam u ulomku današnjeg evanđelja svraća pozornost upravo na taj razlog zbog kojeg se Isus ukazivao učenicima i na poslanje koje im je kasnije povjerio. Opis ukazanja, kojim je uskrsli Isus kod učenika unosio ohrabrenje, sigurnost i radostan mir govori o tome kako je on htio apostole uvjeriti da je on onaj isti i nakon uskrsnuća, samo sada proslavljeni koji više nije podložan zakonima prostora i vremena. On ih je pozvao da se svojim dodirom uvjere da je to on i da vide kako blaguje s njima. Uskrsli ih je prisjećao i na svete spise u kojima o njemu piše kako se trebalo upravo onako dogoditi, da on kroz patnju i smrt dođe do preobrazbe, do slavnog uskrsnuća. Isus je učenicima jasno dao na znanje kako će od sada, nakon što budu osnaženi njegovim Duhom, upravo oni biti svjedoci njegova uskrsnuća i plana spasenja po kojem će se svi ljudi moći preporađati u nove ljude, jer će snagom njegova Duha već ovdje na zemlji započeti kao suuskrsnuli s njime. To će se obistiniti na dan Pedesetnice, kada će bez straha stati na trgove i govoriti o raspetom i uskrslom Isusu.

I nas Isus današnjom nedjeljom želi još više učvrstiti u vjeri kao što je učvršćivao svoje učenike. I nama danas jasno poručuje da više nismo sami već je On s nama i uz nas kroz čitav naš život.

Tomislav Petrić, župnik

ŽUPNE OBAVIJESTI

Roditeljski sastanak za prvopričesnike u  srijedu (21.4.2021.) u 18:30 h u crkvi. Dogovor oko proslave Prve pričesti.

Roditeljski za krizmanike u četvrtak (22.4.2021.) u 19:30 h u crkvi. Dogovor oko proslave Krizme.

 

VJERONAUK:

  • prvopričesnici – srijeda (21.4.2021.) u 15 h
  • krizmanici – subota (24.4.2021.) u 9 h

KRŠTENJE:

  • Niko Peroš – subota (24.4.2021.) u 12 h