You are currently viewing SPASOVO – UZAŠAŠČE ISUSOVO NA NEBO, 13.5.2021.

SPASOVO – UZAŠAŠČE ISUSOVO NA NEBO, 13.5.2021.

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Svake godine, četrdeset dana nakon Uskrsa, slavimo blagdan Uzašašća Gospodinova na nebo. Naša župa je misom u 19 h, kojoj je prethodilo polusatno klanjanje, proslavila blagdan Uzašašća. Misu je predvodio župnik Tomislav, a propovijedao đakon Miljenko. Đakon nas je u svojoj nadahnutoj propovjedi potaknuo na promišljanje o značenju samog blagdana i što njime slavimo.

Slavimo Isusa koji je došao k nama po rođenju od Djevice Marije, trpio i umro za nas na križu i treći dan uskrsnuo. Nakon četrdeset dana učvršćivanja učenika u vjeri uzašao je na nebo. No prije toga im je jasno obećao da ih neće ostaviti samima, već će im poslati Duha Branitelja koji će ih učvršćivati u vjeri i biti im snaga na putu navješćivanja kraljevstva Božjega.

Đakon nas je također potaknuo da se i mi trebamo pouzdavati svakog dana u Duha Branitelja kako ne bismo promašili svoj životni cilj prema kojem idemo kroz ovozemaljsko putovanje, a on je nebo i život vječni.