You are currently viewing Godišnje župno klanjanje

Godišnje župno klanjanje

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Na blagdan svete Marije Magdalene 22. srpnja naša župa slavi svoje godišnje klanjanje pred Presvetim. Taj veliki i za župu osobiti dan započeli smo jutarnjom svetom misom u 9 h koju je predvodio župnik Tomislav, a sviranjem pratila naša vjeroučiteljica i orguljašica dječjeg zbora gđa. Ivana Flajs. Nakon svete mise izložili smo Presveto na klanjanje. Crkva ni u jednom trenutku dana nije bila prazna, već se uvijek netko u njoj molio i zahvaljivao Bogu. Blagdan smo završili organiziranim klanjanjem u 18 30 h, koje je predvodio naš stalni đakon Miljenko, Svečanu koncelebriranu misu u 19 h predvodio je, u zajedništvu s svećenicima iz dekanata, p. Franjo Jasenović, kapelan u sv. Antunu Padovanskom. Pater Franjo nam je u svojoj nadahnutoj propovijedi približio važnost euharistije za nas vjernike, koji se njome hranimo i pripremamo za vječnost. Misu je pjevanjem animirao župni zbor, a svirala je orguljašica gđa. Snježana Gregur. Na svetim misama se okupio lijepi broj vjernika, s obzirom da je vrijeme godišnjih odmora.