You are currently viewing Svijećnica

Svijećnica

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, u srijedu smo proslavili Gospodinovo prikazanje u Hramu, Svijećnicu! Ujedno, Crkva taj dan obilježava i dan posvećenog života. Misu je predslavio naš župnik Tomislav, a nadahnutu propovijed je imao đakon Miljenko.

Kao što smo na početku svete mise upalili svijeće, tako je Gospodin donio jedno novo svjetlo u cijeli naš svijet. Isus donosi jednu novu nadu, jednu novu šansu svakom čovjeku. Bez obzira na grijeh, na slabost, na ograničenost, Gospodin dolazi i kaže: Čovječe, evo ti nova šansa, novo svjetlo – iskoristi to! I dok nas Gospodin poziva da se ohrabrimo, da u njega vjerujemo, ujedno i molimo da i mi budemo poput toga svjetla koje u tami ovoga svijeta svijetli. „Svjetlo u tami svijetli, i tama ga ne obuze“ – eto, to smo mi braćo i sestre! Zapamtite ovu biblijsku misao i nikada nemojte dozvoliti da strah upravlja vašim životom. Ovo maleno svjetlo na svijeći, dovoljno je da naš život u potpunosti promijeni. Ako zaista želimo mijenjati naš život, za to nikada nije kasno, ali potrebna je odluka. Pokušajmo dragi prijatelji raditi na našoj vjeri. Pokušajmo jačati našu vjeru, jer zaista, ali zaista je istina kada Gospodin kaže da je sve moguće onom koji vjeruje. Dopustimo da ovo maleno svjetlo tinja u našem životu. Nemojmo ga ugušiti raznim opterećenjima i promišljanjima kako ćemo i što ćemo. Ne trebamo činiti ništa glamurozno, samo se prepustimo Gospodinu i dopustimo mu da ravna našim životima i da nam bude svjetlo.