You are currently viewing Prvi sinodski susret u našoj župi

Prvi sinodski susret u našoj župi

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U četvrtak, 9.3.2022., nakon večernje svete mise, uz prisustvo značajnog broja vjernika, pjesmom i zazivom Duha Svetoga, započeo je  prvi sinodski susret u našoj župi. „Duše Sveti, dobrodošao… U ovaj hram, u ovaj dom, Ovdje neka sve bude po Tvom..“ A jesmo li uvijek prepušteni Duhu Svetom, čeznemo li za Božjom prisutnošću uvijek i svagdje, na svakom mjestu? Prepoznajemo li Boga u svojem bližnjem? Što i kako učiniti da to bude tako, u mojem srcu, u mojem odnosu prema bližnjemu, župnoj zajednici? Na ta i slična pitanja želimo naći odgovore upravo kroz ove sinodske susrete, koje ne želimo i ne smijemo doživjeti kao neku nametnutu obavezu, nego kao nešto itekako potrebno i željeno, kao prilika i dar sv. Oca Pape – nama vjernicima da zajedno sa svećenicima i pastoralnim djelatnicima otkrijemo neke nove putove u evangelizacijskom radu, nadahnuća i ideje za nove pothvate i strujanja u Duhovnom smislu. Mi kao hodajuća Crkva – suputnici prema vječnosti, želimo i moramo pronaći načine da na našem osobnom putu u vjeri učvrstimo zajedništvo, nadu i vjeru već ovdje na zemlji da bi se na kraju vremena sjedinili s nebeskom Crkvom.  „O Bože, zar si pozvao mene? Tvoje usne moje rekoše ime.“  Pozvao je Bog i mene i tebe, sve nas zajedno svjedočiti vjeru ponajprije osobnim životima, a potom i u župnoj zajednici.

Ilonka Mađar-Kukec