You are currently viewing 4. uskrsna nedjelja

4. uskrsna nedjelja

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, današnju nedjelju tradicionalno nazivamo Nedjeljom Dobrog pastira. Crkva je od svojih početaka Isusa predočavala kao Dobrog pastira. Poticaj za to su joj bili prekrasni biblijski tekstovi koji govore o Bogu kao pastiru odabranog naroda, među kojima posebno mjesto zauzima deseto poglavlje Ivanovog evanđelja u kojemu Isus samog sebe poistovjećuje s pastirom, a iz kojeg se svake godine, u ovoj nedjelji, čita jedan ulomak. Ove nedjelje ne razmišljamo samo o Isusu kao Dobrom pastiru, nego i o svima onima koji će u vremenu nastaviti njegovu pastirsku službu. Zato je ova nedjelja u kojoj razmišljamo o duhovnim zvanjima i molimo Isusa, Dobrog pastira da svojoj Crkvi dade dovoljan broj dobrih pastira, svetih svećenika, redovnika i redovnica. Molitva za zvanja, u prvom se redu odnosi na nova duhovna zvanja. Uz molitvu, koja je na svoj način i razmišljanje o našoj osobnoj odgovornosti za zvanja, zasigurno ide i poticanje one koji razmišljaju o duhovnom pozivu, onih koji osjećaju da ih Bog zove da budu hrabri i da se odazovu. Koliko god da se to činilo teško, a jest teško jer duhovni poziv sa sobom nosi odricanje od puno toga, isplati se biti svećenik, redovnik, redovnica. Naša molitva za duhovna zvanja se ne smije zaustaviti samo na molitvi za buduće svećenike, redovnike i redovnice. Ona u sebi treba uključivati i molitvu za sadašnje svećenike, redovnike i redovnice.

Današnja nedjelja je uz nedjelju Dobrog pastira i nedjelja kada će naših 49 prvopričesnika po prvi puta primiti u svoja srca Isusa u posvećenoj hostiji. Molimo svi zajedno, kao župna zajednica, za njih i njihove roditelje da ostanu povezani s Isusom i nakon današnjeg dana i da ne zaborave na obećanja koja će danas Isusu dati.

Pošto se današnje nedjelje spominjemo i Majčinog dana, svim našim dragim mamama čestitamo njihov dan!

ŽUPNE OBAVIJESTI

ISPOVIJED:

  • za krizmanike i njihove roditelje i kumove – četvrtak (12.5.2022.) u 16 h

VJENČANJE:

  • Luka Milić i Lucija Lončarić – petak (13.5.2022.) u 16 h
  • Dejan Lukunić i Dunja Veličan – subota (14.5.2022.) u 17 h

 KRŠTENJE:

  • Josip Jona Džijan – petak (13.5.2022.) u 17 h
  • Mateo Jozef Sinković – subota (14.5.2022.) u 16 h

ŽUPNI LISTIĆ