You are currently viewing Spasovo – Uzašašće Isusovo na nebo

Spasovo – Uzašašće Isusovo na nebo

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Svake godine, četrdeset dana nakon Uskrsa, slavimo blagdan Uzašašća Gospodinova na nebo. Naša župa je misom u 19 h, kojoj je prethodilo polusatno klanjanje, proslavila blagdan Uzašašća. Misu je predvodio župnik Tomislav, a propovijedao đakon Miljenko. Đakon nas je u svojoj nadahnutoj propovjedi potaknuo na promišljanje o značenju samog blagdana i što njime slavimo. Slavimo Isusa koji je došao k nama po rođenju od Djevice Marije, trpio i umro za nas na križu i treći dan uskrsnuo. Nakon četrdeset dana učvršćivanja učenika u vjeri uzašao na nebo. No prije toga im je jasno obećao da ih neće ostaviti samima, već će im poslati Duha Branitelja koji će ih učvršćivati u vjeri i biti im snaga na putu navješćivanja kraljevstva Božjega. Đakon Miljenko nas je također potaknuo da se i mi trebamo pouzdavati svakog dana u Duha Svetoga kako ne bismo promašili svoj životni cilj prema kojem idemo kroz ovozemaljsko putovanje, a on je nebo i život vječni.