You are currently viewing 1. nedjelja došašća

1. nedjelja došašća

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, današnjom nedjeljom  ulazimo u novu crkvenu godinu, u vrijeme koje nazivamo došašće ili advent. Nedjeljna čitanja nas žele upozoriti na dvije teme: Gospodinov dolazak i bdijenje. Svjedoci smo da Bog uvijek ide prema čovjeku, ali se s njim može susresti samo onaj koji je spreman i sam se uputiti prema Njemu. Zato se naša misao danas ne bi smjela zaustavljati samo na minulim Božjim dolascima, nego se mora usmjeriti i na njegov budući dolazak. Današnji evanđeoski ulomak, koji je nastao neposredno nakon prvog Kristovog dolaska i treba biti čitan u svjetlu konačnog Kristovog dolaska, želi nas upozoriti na dvije važne istine o kojima trebamo voditi računa želimo li prepoznavati Krista u svom vremenu i biti pripravni kad on konačno dođe. Prva je da će Krist sigurno doći, a druga da nitko ne zna kad će se to dogoditi. Oni koji tvrde drukčije, ne govore istinu. Isus ove dvije istine u današnjem evanđeoskom ulomku sažima u jednu jedinu rečenicu kojom završava današnji taj ulomak i koja glasi: „Zato i vi budite pripravni jer u čas kad i ne mislite Sin Čovječji dolazi.“ Došašće nas poziva da i mi hodimo u susret Isusu koji dolazi, a ne da budemo samo pasivni promatrači ili još gore da se prestrašimo njegova dolaska. I sam apostol Pavao nam daje konkretne upute za život; kojim putem poći, kojim sadržajem ispuniti život i koje oblike dati životu. On nas jasno upućuje na putokaze, po kojima možemo ostvariti vječno zajedništvo s Gospodinom. Vrijeme došašća i nije ništa drugo nego radosno putovanje u susret Onomu koji k nama putuje i uz nas ide. Učinimo i poduzmimo sve da do tog susreta i dođe!

Tomislav Petrić, župnik

ŽUPNE OBAVIJESTI

Umjesto vjeronauka u subotu, krizmanici i prvopričesnici su dužni doći na prvi dan trodnevnice na misu u 18 h.

PJEVANJE:

  • dječji zbor – petak (2.12.2022.) u 19 h
  • zbor mladih – nedjelja (4.12.2022.) u 17 h
  • veliki zbor – srijeda (30.11.2022.) u 18:45 h

 Koncert zbora mladih biti će 4.12.2022. (nedjelja) nakon večernje mise u 19 h. Gošće koncerta su sestre Halužan, poznate pjevačice i kantautorice duhovne glazbe.

ŽUPNI LISTIĆ