BOŽIĆ – ROĐENJE GOSPODNJE

BOŽIĆ – ROĐENJE GOSPODNJE

 • Post author:
 • Post category:Vijesti

Dragi vjernici i ove nam godine stiže Božić kao radosna vijest. Najljepše uspomene iz našeg djetinjstva vežu se uz Božić. Božićne pjesme, očekivana i neočekivana božićna darivanja, narodni božićni običaji… No, kao odrasli i zreli vjernici moramo priznati da je Božić veliki misterij, tajna naše vjere, nešto toliko čudesno lijepo da sami tako nešto ne bismo nikada mogli niti izmisliti. A Bog je to učinio stvarnim. Bog se rodio kao malo dijete. Svemoćni Bog, Onaj po kojem je stvoren ovaj svijet, dolazi na taj svijet kao najveći siromah. No, taj siromah jedini može obogatiti naš svijet jer ima srce puno ljubavi za čovjeka koji bi bez Boga zauvijek propao. Taj je siromah jedini od nas ljudi slobodan. Dolazi da oslobodi sve one koji su bilo čime zarobljeni. Isus, najbogatiji siromah, dolazi da spasi i obogati nas siromašne bogataše. Isus, Bog koji je postao čovjekom, poučava nas da se samo s Bogom može postati bogat.

Božić je radosna vijest jer Isus donosi radost spasenja svim ljudima. Da mognemo osjetiti i doživjeti tu radost, potrebno je imati dobru volju. Kad se Isus rodio, anđeli su pjevali: „ Slava Bogu na visini, a na zemlji mir ljudima dobre volje.“ To je minimum koji se od nas traži: biti dobronamjeran, imati dobru volju. Božić će biti i za nas radosna vijest budemo li primili Isusa, odnosno budemo li ga znali prepoznati u onima s kojima se on poistovjećuje. Božić je za sve nas izazov da se ozbiljno upitamo koliko nas preobražava i čini boljim ljudima. Svi mi imamo prigodu činiti dobro. Svi mi možemo udijeliti koju kap dobrote onima kojima treba ljubavi i brige. Nitko nije toliko siromašan da ne bi mogao svojom dobrotom obogatiti ovaj svijet. Božja ljubav prije dvije tisuće godina pokazala se preko djetešca u jaslicama, a danas ta ista Božja ljubav želi biti stvarna i vidljiva tako da preko nas, tebe i mene, dodirne bijedu današnjeg čovjeka. Treba samo imati srca. Treba imati hrabrosti dodirnuti drugoga srcem. Božić nas upravo na to poziva.

Promatrajući s ljubavlju i u tišini ovo otajstvo, povjerujmo ljubavi koju Bog ima prema nama i predajmo joj se bez pridržaja, kao što se On nama predaje kao nejako i nezaštićeno dijete. Postanimo ovoga Božića svjesni da smo krštenjem postali djeca Božja koja zajedno s Djetetom Isusom tepaju Ocu nebeskome: „Abba ! Oče!“ I u jednostavnosti ovoga otajstva poklonimo se božanskomu Kraljiću, srcem i koljenom.

Od svega srca žele vam čestit Božić župnik Tomislav i đakon Miljenko sa župnim suradnicima!

ŽUPNE OBAVIJESTI

Sutra, na blagdan sv. Stjepana, krećemo tradicionalno u posvetu vaših obitelji po rasporedu koji možete vidjeti na našoj župnoj stranici ili si ga uzeti svakim danom u našoj župnoj crkvi sv. Nikole. Ako je koja obitelj spriječena, neka se prijavi u župni ured kako bi se blagoslov obitelji i doma mogao obaviti naknadno. S obzirom da još uvijek postoji opasnost zaraze s korona virusom, daje se mogućnost da tko želi, blagoslov primi u hodniku stana ili kuće. Također vas molimo da nas prilikom dolaska u vaš dom, ne nudite hranom i pićem.

Vaši, župnik Tomislav i đakon Miljenko

ŽUPNI LISTIĆ

DAROVATELJI ZA POTREBE CRKVE

 1. Obit. Žeželj – Novak, Podravska 14A
 2. Obit. Vidović, Križevačka 43
 3. Obit. Strmecki i Vdović, Trg Podrav. heroja 5
 4. Obit. Pintarec, Hrv. branitelja 19
 5. Manda Kadić, Trg Podrav. heroja 4
 6. Obit. Šurmanović, Trg Slobode 1A
 7. Obit. Šaleković, F. Mraza 25
 8. Obit. Gašparić, T. Čikovića 38
 9. Jelica Jalševec, Trg Podrav. heroja 3A
 10. Obit. Zainul, Prav. među narodima 9
 11. Obit. Maljak, Gibanična 18
 12. Obit. Gašparić i Dugina, Pavelinska 8A
 13. Obit. Dvorski, Rudešinkin brijeg 10
 14. Obit. Nišić, Križevačka 36
 15. Obit. Tkalec i Horvat, M. Viriusa 44
 16. Ana Tkalec, I. Meštrovića 19
 17. Obit. Hajduković, Gibanična 16
 18. Marica Ogrinec, Frankopanska 23B
 19. Obit. Maričić – Prvčić, Podravska 28
 20. Obit. Đurđa, Duga ul. 28
 21. Darovi vjernika iz kapele Sedam žalosti BDM
 22. Darko Jakupec, Hrv. državnosti 11f
 23. Boža Matota, P.V.Pavlovića 18
 24. Obit. Majdančić, F. Mraza 7
 25. Obit. Lugomerić, Trg Mladosti 3
 26. Obit. Prđun, T. Hana, Starigrad
 27. Obit. Kolarić, Đ. Basaričeka 23A
 28. Obit. Baran, Br. Radić 97
 29. Obit. Alagić, Peteranska 10
 30. Sanda Banović, Trg podrav. heroja 2
 31. Obit. Kupec – Strmečki, Oružanska 6
 32. Obit. Markota, Lj. Gaja 4
 33. Obit. Schuster – Levak, Čarda 60 E
 34. Dar jedne osobe
 35. Obit. Vuger, Prav. među narodima 7
 36. Obit. Hlebar, Trg Zl. Bartl 4
 37. Obit. Rožanković, Đ. Basaričeka 39
 38. Nadica Jendrijev, Trg kr. Zvonimira 5
 39. Eva Operman, I. Meštrovića 17
 40. Obit. Malinović, Vinićka 11
 41. Dar jedne osobe
 42. Marija Sajko, Peteranska 113
 43. Obit. Šipuš, Peteranska 111
 44. Josip Ferčec, Peteranska 44A
 45. Izidor Galinec, Čarda 45A
 46. Obit. Marković, Trg kr. Tomislava 11
 47. Obit. Novogradec, V. Vošickog 15
 48. Obit. Sminderovac, Kn. Domagoja 3A
 49. Marija Novak, Br. Radić 19
 50. Krešimir Ložnjak, Ledinska 19
 51. Ružica Nestić, J. J. Štrosmajera 2
 52. Obit. Zagrajski i Telic, Pavelinska 5
 53. Obit. Telic, Pavelinska 5
 54. Obit. Blažek, Lj. Gaja 16
 55. Obit. Pandur, Stj. Miklaušića 12A
 56. Vjera Jelovac Šitum, Kr. Hegedušića 11
 57. Obit. Đurđa, Duga ul. 28
 58. Obit. Patrčević, F. Gažija 19
 59. Obit. Puž, D. Banovec 24
 60. Dar jedne obitelji
 61. Obit. Mihotek, F. Galovića 6
 62. Obit. Androlić, Đ. Basaričeka 47
 63. Obit. Matotan, Čarda 17B
 64. Obit. Pancir, G. Banovec 23
 65. Ivica i Đurđica Pal, N. Selaka 15
 66. Barica Paša, Kr. Jelene 11
 67. Obit. Gaši Markovac, Križevački 49
 68. Obit. Špičko, Đ. Estera 9