2. nedjelja kroz godinu

2. nedjelja kroz godinu

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

„Evo Jaganjca Božjega koji odnosi grijeh svijeta! To je onaj o kojem rekoh: Za mnom dolazi čovjek koji je preda mnom jer bijaše prije mene!“

Dragi vjernici, prošlom nedjeljom, nedjeljom krštenja Gospodinova započeli smo liturgijsko vrijeme kroz godinu. Danas slavimo drugu nedjelju kroz crkvenu godinu. U misnom evanđelju čuli smo kratki odlomak iz Ivanova evanđelja u kojemu Ivan Krstitelj ukazuje na Isusa kao na Jaganjca Božjega koji oduzima grijeh svijeta. Poslije krštenja kojim je započelo Gospodinovo javno poslanje evanđelist Ivan na usta Ivana Krstitelja ukazuje i na ono zadnje, ono konačno u životu i poslanju Isusa Krista, ukazuje na žrtveni značaj njegova života. To znači da Krist oduzimajući grijeh svijeta i grijehe svijeta, odnosi moje osobne grijehe te meni osobno iznova nudi mogućnost stupanja u zajedništvo s Bogom, mogućnost ulaženja u prostore Božje svjetlosti, života i svetosti. Potrebno nam je uvijek iznova moliti Gospodina da nam očisti oči srca da u Kristu Isusu prepoznamo Jaganjca Božjega koji nas pomiruje s Bogom i međusobno na način da na sebe uzima naša otuđenja i naše rane. Nažalost prečesto je pogled naše duše zamagljen krivim prioritetima i krivim putovima pronalaska Boga i sebe. Ono što je bilo u središtu židovske religije, a i svake druge religije, dakle očišćenje od grijeha, nama danas ne predstavlja gotovo ništa. Mi se u biti ne smatramo grješnima. Na taj način samo svjedočimo koliko su nam savjesti otupjele i koliko nam je zaista potrebno i obraćenje i nutarnje pročišćenje. Stoga neka nam i današnja nedjelja kroz svoju Riječ pomogne da shvatimo da je jedino Bog bezgrešan, a mi ljudi smo potrebni oproštenja. Jer smo grešni potrebno je svakog dana vapiti Isusu Jaganjcu da nam se smiluje i oprosti nam naše grijehe.

ŽUPNE OBAVIJESTI

VJERONAUK:

  • krizmanici – subota (21.1.2023.) u 9 h
  • prvopričesnici – subota (21.1.2023.) u 10 h

SUSRET MINISTRANATA:

  • subota (21.1.2023.) u 11 h

RASPORED PJEVANJA ŽUPNIH ZBOROVA:

  • po redovitom rasporedu

ŽUPNI LISTIĆ