You are currently viewing 7. uskrsna nedjelja

7. uskrsna nedjelja

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

Dragi vjernici, uskrsno vrijeme polako se približava svome vrhuncu, proslavi svetkovine Duhova, odnosno rođendanu Crkve. Današnje evanđelje donosi nam zaključak Isusove veliko svećeničke molitve na posljednjoj večeri. Isus šalje učenike u svijet, nahranivši ih svojim tijelom i ispunivši im srca svojom Riječju u kojoj im je obećao branitelja i tješitelja Duha Svetoga. U svojoj molitvi nebeskom Ocu Isus moli za učenike, ali i za sve nas koji smo na njihovu riječ povjerovali. Moli za nas da barem mi, koji u Krista vjerujemo, koji dolazimo na nedjeljne svete mise, dopustimo da nas On istinski poveže i sjedini da svi budemo jedno. Jedinstvo za koje Isus moli može se postići samo potpunim prihvaćanjem njegova puta, nasljedovanjem njegova života. On svakoga poziva: „Slijedi me!“ A njegov je put, put prihvaćanja i priznavanja drugoga. To je put kojim se u svakom čovjeku prepoznaje dobrota, služenje i ljubav, odricanje i samozataja. Njegov put jest put darivanja, žrtvovanja vlastitog života da bi se pronašao istinski život. Taj put je uzak i ponekad težak, ali donosi mir i sreću. I samo Isusov put vodi do jedinstva. Druga nakana Isusove veliko svećeničke molitve odnosi se na njegove učenike u svijetu. Isus dobro zna da onima koji za njim krenu neće biti lako u svijetu. Kada govori o svijetu, onda misli na one koji Bogu okreću leđa, koji se udaljuju od Božjega zakona, koji žive po vlastitim prohtjevima i hirovima. Ali taj je svijet djelomično prisutan i u nama po našim zlim navikama i sebičnim porivima. Taj se svijet protivi Isusovu zakonu ljubavi. Zato će Isusovim učenicima uvijek biti teško u svijetu. U ovoj Isusovoj molitvi osjećamo svetu ljubav Boga prema čovjeku. Isus nas sve preporučuje i daruje svome Ocu. A Otac ne može odbiti molitvu svome Sinu. I zato  uronjeni u Očevu ljubav možemo biti sigurni i zaštićeni, ako smo povezani s Njime, ali i s bližnjima u molitvi. Neka nas i ova posljednja nedjelja uskrsnog vremena potakne, da se još više svi zajedno učvrstimo u jedinstvu vjere za koje Isus moli svoga Oca za nas, ali i za sve ljude.

Tomislav Petrić, župnik

ŽUPNE OBAVIJESTI

SUSRET MINISTRANATA:

  • subota (27.5.2023.) u 11 h

PROBE PJEVANJA:

  • po redovitom rasporedu

VJENČANJE:

  • Ino Šepec i Mateja Peter – petak (26.5.2023.) u 17 h
  • Ivan Hren i Mateja Petrić – subota (27.5.2023.) u 17 h

Slike (uspomene) sa svete Potvrde krizmanici mogu podići nakon nedjeljnih svetih misa u sakristiji.

ŽUPNI LISTIĆ