You are currently viewing Tijelovo

Tijelovo

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U četvrtak, 30. svibnja, proslavili smo svetkovinu Tijelova. Već tradicionalno toga dana euharistiju slave sve tri gradske župe (Sv. Antun P., Bl. Alojzije Stepinac i Sv. Nikola) zajedno, nakon koje je zajednička procesija gradom. Ove godine svetu misu je predslavio vlč. Davor Šumandl iz župe Bl. Alojzija S., a propovijedao đakon Timotej Inkret. Misu su suslavili župnik i kapelan iz sv. Antuna, p. Marijan i p. Zoran, te župnik iz sv. Nikole Tomislav, a đakonirali su đakon Timotej i  trajni đakon Miljenko.

Nakon svečane euharistije na kojoj se okupilo mnoštvo vjernika, uslijedila je zajednička procesija našim gradom od župne crkve sv. Nikole, gdje je bila prva postaja, prema župnoj crkvi sv. Antuna, pa do kapele sv. Florijana kod bolnice i završili smo sa četvrtom postajom u pastoralnom centru Bl. Alojzija S. na Lenišću.

Iduće godine misa i početak procesije je u župi Sv. Antuna Padovanskog.