You are currently viewing Duhovna obnova Mješovitog zbora na Veternici

Duhovna obnova Mješovitog zbora na Veternici

  • Post author:
  • Post category:Vijesti

U subotu, u jutarnjim satima, 27. svibnja 2023. godine Mješoviti zbor krenuo je na duhovnu obnovu u Duhovni centar Varaždinske biskupije na Veternicu. Radosno iščekujući veternički mir, svježi zrak i poticajne riječi duhovnika preč. Damjana Korena, nije nam smetalo ni kišovito ni vjetrovito vrijeme. Dolaskom na Veternicu s osmjehom nas je dočekao preč. Damjan Koren, nakon čega je slijedila lagana okrjepa uz kavu i klipiće. Duhovna obnova sastojala se od tri korisna predavanja u kojima nam je preč. Damjan još više posvijestio važnost i razumijevanje Kraljevstva Božjega, naš konačni cilj. Istaknuo je i važnost lijepog liturgijskog pjevanja i koja je uloga svakog pojedinca u pjevačkom zboru. Posebno je na kraju pojasnio vrijednosti koje trebaju živjeti pjevači u zboru, ali i u osobnom životu: međusobno prihvaćanje, poniznost, razumijevanje, strpljivost i na kraju molitva koja je preporučljiva na početku svake probe zbora. Duhovna obnova završila je svetom misom u crkvi Majke Božje Žalosne na Veternici. Obnovljeni i ispunjeni mirom vratili smo se kućama u kasnim poslijepodnevnim satima.

Ovom prilikom želimo zahvaliti vrijednim domaćinima Duhovnog centra na lijepoj dobrodošlici kao i na ukusnom objedu i finim kolačima.

Hvala župniku na lijepoj i korisnoj inicijativi!

Zbor župe svetoga Nikole biskupa